זמביש ספד לשרון: "התנתקותך מאיתנו הייתה כואבת וקשה"

משפחת שרון הזמינה את זאב חבר (זמביש), מראשי המתנחלים וחברו האישי של רה"מ המנוח, לשאת הספד בטקס האשכבה. "שאלות נותרו ללא מענה ועל הכל תכסה אהבה", אמר. זבמיש כינה את שרון "אבי מפעל ההתיישבות" והבטיח: "כפי שפקדת - לא נרפה"

זאב חבר (זמביש), ממנהיגי המתנחלים ומזכ"ל תנועת ההתיישבות "אמנה", היה אחד המספידים בטקס האשכבה לראש הממשלה המנוח אריאל שרון בכנסת. בנאומו הזכיר זמביש, שהיה חבר קרוב של שרון, את השבר שנוצר בין ראש הממשלה לשעבר לציבור המתנחלים בעקבות ההתנתקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אהבתי אותך מאוד וראיתי זכות גדולה לעבוד לצידך", אמר חבר בהספדו. "אהבה זו התפתחה לידידות אמת בין משפחותינו. דווקא על רקע זה קשה היתה וכואבת התנתקותך מהדרך בה צעדנו יחדיו".

זמביש אמר בכאב כי "השאלות נותרו ללא מענה, ועל הכל תכסה אהבה גדולה. נבטיח לך אריק כי בעזרת השם נצלח את כל המכשולים שלפנינו, וכפי שפקדת - לא נרפה".

טקס האשכבה לשרון בכנסת (רויטרס)

"לימדת את בני ישראל להילחם ולהתנחל"

"לימדת את בני ישראל כיצד להילחם, ואחר כך כיצד להתנחל. ידך האחת עשתה במלאכה והשנייה החזיקה בשלח", אמר זמביש שכינה את שרון "אבא שלנו, אבי מפעל ההתיישבות".

משפחת שרון היא שביקשה מזמביש לשאת דברים בטקס האשכבה. הוא עבד בצמוד לשרון החל מסוף שנות ה-80 והשניים גם פיתחו את מפעל ההתנחלות. זמביש נחשב מתון במאבק נגד תכנית ההתנתקות והותקף מספר פעמים על ידי קיצונים מהימין בשל כך.

ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הובא למנוחות - הסיקור המלא:

שרון הובא למנוחות: "אבא אהוב חזרת הביתה"

אסתר פולארד בהלוויה: "יונתן כל כך קיווה להיפרד משרון"

מכריו של שרון נפרדו: "כמו אבא"

פרס בטקס האשכבה לשרון: "היית כתף שעליה נשען ביטחונו של עמנו"

צפו: שרית חדד בשיר אחרון לשרון

אזרחים נפרדים משרון: "שמים את המחלוקות בצד"