הקצינה קפאה למוות בצ'ילה: "לא מעכלים"

אנשי היישוב שכניה במשגב מנסים לתמוך במשפחת רובינשטיין, שבתם הקצינה נעם בת ה-22 קפאה למוות במהלך טיול בצ'ילה. חברותיה: "לא הגיוני שהיא הלכה ככה". המורה שלה: "תמיד עזרה לכולם, כל כך מוכשרת". במשרד החוץ פועלים להטסת גופתה

"לא מעכלים". סגן נועם רובינשטיין

הוריה של סגן נעם רובינשטיין (22), שקפאה למוות במהלך טיול בצ'ילה, מתקשים לעכל את הבשורה המרה שנפלה עליהם. "הם לא מעכלים את זה, לא מדברים כמעט אלא רק בהבעות פנים", סיפרו אנשי היישוב הקהילתי שכניה שבמשגב, שם מתגוררת המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנשי הרווחה מטפלים בהם", סיפר לחדשות 2 Online מזכיר היישוב איציק ג'רסי. "אנחנו עושים תורנות ודואגים שיהיה שם מזון וכיבוד למבקרים, הם בטח לא צריכים לדאוג לדברים האלה עכשיו". קציני צבא הגיעו למקום לאחר האירוע, כדי לשוחח עם בני המשפחה.

חיים דריבין, מרכז מגמת האלקטרוניקה והרובוטיקה בבית הספר העל-יסודי "משגב", שהיה מורה שלה, סיפר על נערה שתמיד עזרה לכולם. "היא הייתה מתכנתת מצטיינת וקפטנית של קבוצת הרובוטיקה", הוא סיפר לחדשות 2 Online. "ילדה מוכשרת, יפה וחכמה שלא יכלה להגיד לא לאף אחד, היא העבירה קורסים לתלמידים אחרים".

לאחרונה נערך כנס של בוגרי המגמה, אך נועם שלחה להם הודעה במייל כי היא נמצאת בטיול חו"ל, ולא תוכל להשתתף.

אזור התקרית (צילום מסך)

החברה שטיילה איתה: "אני מזועזעת"

"היא פשוט הייתה דמות למופת שכולם יכלו ללמוד ממנה", אמרה לחדשות 2 Online חברתה של רובינשטיין, טל. "היה לה טוב-לב טהור ונפש עדינה, והיא חיכתה לכבוש את החיים. לא היה בה שום רוע. היא אחת הבחורות האיכותיות שהכרתי. זה לא הגיוני עדיין שהיא הלכה ככה".

"זו טרגדיה שלא תיאמן", אמרה חברה נוספת של רובינשטיין. "אין כמו נעם. תמיד היא הייתה מצטיינת ואהובה, ונסעה לנקות את הראש מהשירות. היא טיילה בכמה ארצות עם עוד כמה אנשים. אני לא רוצה לחשוב איך היא מתה כי זה מעלה לי דמעות".

התקרית אירעה באגם הנמצא בפארק הלאומי "סרו קסטיאו" שבפטגוניה, ובמשרד החוץ פועלים להטסת גופתה לארץ. על פי הדיווח בערוצי הטלוויזיה המקומיים ובאתרי האינטרנט בצ'ילה, רובינשטיין קפאה למוות לאחר שסבלה מהיפותרמיה במהלך הטיול בהרים.

חברתה, ישראלית אף היא, עזבה אותה על מנת להזעיק את צוותי ההצלה. ככל הנראה היא נמצאה באיחור וצוותי הרפואה נאלצו לקבוע את מותה. "אני לא מאמינה למה שקרה, אני עדיין מזועזעת", אמרה חברתה הפצועה של רובינשטיין, שמאושפזת בבית חולים בארגנטינה, לחברותיה בארץ.