שרון על היום שאחרי מותו: "מי ינהיג?"

בסרטון שצולם ב-2005, בכנס שבו השתתף רה"מ לשעבר אריאל שרון, הוא משתף את הקהל בדאגתו לעתידה של ישראל לאחר לכתו. "בסופו של דבר אתה לא נמצא לתמיד וזו נקודה מטרידה - מי ייקח, ירים ויוביל?, מי ינהיג? מי יצליח לעמוד ולתת תשובות לבעיות הכי חשובות והכי מרכזיות שיש כאן?"

"בסופו של דבר אתה לא נמצא לתמיד, ומי ינהיג אחר כך?": ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, שהלך לעולמו אתמול (שבת) בגיל 85, נפגש ב-2005 - שנת כהונתו האחרונה - עם נערים מהפריפריה והביע בפניהם את דאגתו מעתידה הפוליטי של ישראל לאחר לכתו. "אני מפגישות כאלה יוצא עם ביטחון שיש על מי לסמוך", החמיא שרון למשתתפים במפגש תכניות של עמותת ידידי עתידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תמיד אחת הדאגות שיש לך היא מה יהיה אחר כך. בסופו של דבר אתה לא נמצא לתמיד, כן? ותמיד זו נקודה מטרידה - מי ייקח, ירים ויוביל, מי ינהיג, מי יצליח לעמוד ולתת תשובות לבעיות הכי חשובות והכי מרכזיות והכי מורכבות שישנן כאן", הוסיף ראש הממשלה בכנס שהתקיים בפברואר 2005, בו השתתפו שרים נוספים מממשלתו, בהם ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו ושרת המשפטים כיום ציפי לבני.

"זו מדינה נהדרת באמת, יוצאת מהכלל, אבל עם עשרת אלפים בעיות", הסביר שרון את הסיבה לדאגתו. "אני מוכרח לומר שאחת מהסיבות שאני אוהב להיפגש עם הקבוצות האלה היא כשאני שומע את הדברים שאמרתם כאן ואת הצורה בה אמרתם אותם, רוח של ביטחון מתחילה לשרות בי - יש מי שיום אחד יקום ויוביל וינהיג ויעשה ויפעל".

"אתם מרגישים ביטחון ממקומכם בחברה ויכולתכם לתרום, ואני מהפגישות האלה יוצא עם ביטחון שיש על מי לסמוך, ועל זה אני מודה לכם", סיכם את דבריו ראש הממשלה, ששיבח את משתתפי התכנית.

תכנית "עתידים" הוקמה בשנת 2000, מתוך מטרה להכשיר ולשלב בני נוער מצטיינים מהפריפריה למסלול העתודה האקדמית של צה"ל ולמערכת ההשכלה הגבוהה.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.

אריאל שרון הלך לעולמו - סיקור מיוחד:

שרון לחיילי המוצב: "אוציא אתכם"

בנו של שרון נזכר: "דרכו של אבי לצמרת צמחה מתוך האש"

פרס נפרד: "שרון לא ידע פחד"

שרון ייטמן בחוות שקמים - לצד רעייתו לילי

הגולשים נפרדים משרון: "נוח על משכבך, לוחם אמיץ"

האחות שטיפלה בשרון: "כשראה תמונה של לילי, הוא הזיל דמעה"

בעולם מסקרים את מותו של שרון: "היה בולדוזר"

גלעד שרון: "אבא הלך כשהחליט ללכת"

נפרדים מאריק: "אהב את עמו ועמו אהב אותו"

מהפציעה ב-48' ועד לצליחת התעלה

אריאל שרון: תחנות חייו של מנהיג בתמונות

רה"מ לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו בגיל 85