שידור ישיר: ארונו של אריאל שרון מובא לרחבת הכנסת

ארונו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון שהלך אתמול לעולמו עושה הבוקר את דרכו לרחבת הכנסת בירושלים במסגרת מבצע משטרתי נרחב שזכה לשם "כלניות". ארונו יוצב בכנסת החל מ-12:00 כדי לאפשר לציבור לחלוף על פניו. במקביל, בחוות השקמים החלו בהכנת חלקת הקבר בה ייטמן שרון לצד רעייתו לילי ז"ל. שידור ישיר מהכנסת

מסע הפרידה משרון החל הבוקר (חדשות 2)

ישראל נפרדת משרון: ארונו של ראש הממשלה לשעבר עושה הבוקר (א') את דרכו לרחבת הכנסת בירושלים, שם הוא יוצב החל מהשעה 12:00 על מנת לאפשר לכלל הציבור לחלוק לו כבוד אחרון. בחוות השקמים, המקום שבו התגורר שרון, כבר נערכים לאלפים שצפויים ללוות אותו בדרכו האחרונה במסע הלווייה מחר. כאן בחדשות 2 Online אנו מעבירים שידור ישיר מרחבת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למעלה ממאה ניידות ואופנועים של אגף התנועה מפקחים על העברת ארונו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון לרחבת המשכן. זאת, במסגרת מבצע אבטחה רחב היקף שזכה לשם "כלניות". שוטרי אגף התנועה יצאו ב-11 אופנועים ו-3 ניידות מהרבנות הצבאית בבסיס צריפין על מנת ללוות את ארונו של שרון לירושלים. במבצע נוטלים חלק מאות שוטרים, אנשי צבא ושירות הביטחון הכללי. 

השיירה שליוותה את ארונו של שרון, הבוקר (חדשות 2)


השיירה שתלווה את הארון בדרך למשכן עוברת בצירי תנועה רבים בהם: כבישים 431 ו-4313, כביש 1 ממחלף ענבה עד גינות סחרוב. בירושלים עצמה תעבור השיירה בשדרות בן גוריון וברחובות: וויצמן, הרצל, רבין, זוסמן, קפלן - ומשם לרחבת הכנסת.

השיירה נעה במבנה טקסי וממלכתי לאורך הצירים, שייחסמו לסירוגין לתנועת רכבים. כלי רכב כבד לא מורשים לנסוע בכביש 1 ומופנים לכביש 443. לציבור העולה לרחבת הכנסת, מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית או בשאטלים אשר ייצאו מרחבת "יד לשיריון" בלטרון.

מכינים את חלקת הקבר בגבעת הכלניות, הבוקר (תמיר סטיינמן, חדשות 2)

בחוות השקמים החלו בהכנת מתחם הקבר

את ארונו של שרון יישאו היום שמונה אלופים בצה"ל - זאת במקום שישה כנהוג: מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף איתן דנגוט, אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון, ראש אגף התכנון נמרוד שפר, הפרקליט הצבאי הראשי דני עפרוני, מפקד יחידת בתי הדין הצבאיים האלוף שי יניב, מפקד אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה האלוף קובי ברק, מפקד פיקוד העורף האלוף איל איזנברג ומפקד המכללות הצבאיות, אלוף יוסי ביידץ. אנשי משמר הכנסת ישמרו על הארון, בעוד הציבור הרחב יוכל לעבור על פניו ולחלוק כבוד בפעם האחרונה לראש הממשלה לשעבר.

טקס ממלכתי לזכרו של שרון ייערך מחר בבוקר, בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס. בין היתר, יגיעו לטקס מנהיגים מרחבי העולם כמו סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב וראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר. בטקס בכנסת יישאו דברים שני בניו של שרון והרמטכ"ל בני גנץ.

טקס האשכבה שייערך מחר במקום, ושיהיה בעל אופי צבאי, ייחתם כשארונו של שרון יועלה על רכבים צבאיים ולאחר מכן יישאו אותו אלופי צה"ל. הרכבים יעשו את דרכם לחוות שקמים ויעצרו בדרך באתר ההנצחה בלטרון על מנת להיפרד מפורום המטה הכללי.

מחר (ב') יישאו שמונה אלופי צה"ל אחרים את ארונו של ראש הממשלה לשעבר, מרחבת הכנסת לטקס ההלוויה שייערך בחוות השקמים. בין האלופים: סגן הרמטכ"ל האלוף גדי אייזנקוט, האלוף (מיל') גדי שמני ששימש מזכירו הצבאי של שרון, מפקד חיל הים האלוף רם רוטברג, מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל, מפקד זרוע היבשה האלוף גיא צור, מפקד פיקוד הדרום האלוף שלמה (סמי) תורג'מן, מפקד אגף המודיעין האלוף אביב כוכבי ומפקד פיקוד הצפון האלוף יאיר גולן.

בחוות השקמים כבר נערכים למסע הלוויה של שרון. בחלקת הקבר של רעייתו לילי שעל גבעת הכלניות הסמוכה לחווה, כבר מכשירים את מתחם הקבר של שרון, שצפוי להיקבר לצידה. גדר הברזל שהקיפה את המתחם נעקרה על מנת לאפשר לאלפים שצפויים לפקוד את המקום להגיע ביתר קלות לקברו הטרי של שרון. מדובר במבצע מורכב של כוחות הביטחון שמצריך התייעצויות רבות.

אריאל שרון הלך לעולמו - סיקור מיוחד:

שרון לחיילי המוצב: "אוציא אתכם"

בנו של שרון נזכר: "דרכו של אבי לצמרת צמחה מתוך האש"

פרס נפרד: "שרון לא ידע פחד"

שרון ייטמן בחוות שקמים - לצד רעייתו לילי

הגולשים נפרדים משרון: "נוח על משכבך, לוחם אמיץ"

האחות שטיפלה בשרון: "כשראה תמונה של לילי, הוא הזיל דמעה"

בעולם מסקרים את מותו של שרון: "היה בולדוזר"

גלעד שרון: "אבא הלך כשהחליט ללכת"

נפרדים מאריק: "אהב את עמו ועמו אהב אותו"

מהפציעה ב-48' ועד לצליחת התעלה

אריאל שרון: תחנות חייו של מנהיג בתמונות

רה"מ לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו בגיל 85