היום: ארונו של שרון יוצב ברחבת הכנסת

ב-12:00 בצהריים יועבר ארונו של ראש הממשלה לשעבר לרחבת הכנסת בכדי לאפשר לציבור הרחב לחלוף על פניו. אלפי אזרחים צפויים להגיע לירושלים כדי לחלוק כבוד אחרון למי שהיה עבורם ראש ממשלה, מפקד ולעתים רבות גם חבר. בטקס יישאו דברים בניו של שרון והרמטכ"ל גנץ. במשטרה נערכים לשיבושי תנועה בעיר בשל טקס האשכבה

מדינת ישראל נערכת לקראת הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון: אלפי בני אדם צפויים לחלוף על פני ארונו של של שרון שיוצב היום (א') ברחבת הכנסת החל מהשעה 12:00 בצהריים ועד השעה 18:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך טקס האשכבה, אנשי משמר הכנסת ישמרו על הארון, בעוד הציבור הרחב יוכל לעבור על פניו ולחלוק כבוד בפעם האחרונה לראש הממשלה לשעבר, שלעתים שימש עבורם מפקד ואף חבר. הטקס לזכרו ייערך ברחבת הכנסת טקס ממלכתי לזכרו של שרון, בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס. בין היתר, יגיעו לטקס מנהיגים מרחבי העולם כמו סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב וראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר.

מאות שוטרים ומתנדבים יאבטחו את השיירה שתוביל את ארונו של שרון מתל השומר עד ירושלים, וביום שני מטקס האשכבה במשכן הכנסת עד לחוות השקמים. בטקס האשכבה במשכן הכנסת יישאו דברים שני בניו של שרון והרמטכ"ל בני גנץ. טקס האשכבה, שיהיה בעל אופי צבאי, ייחתם כשארונו של שרון יועלה על רכבים צבאיים בליווי שמונה אלופי צה"ל ולא שישה כמקובל. הרכבים יעשו את דרכם לחוות שקמים ויעצרו בדרך באתר ההנצחה בלטרון על מנת להיפרד מפורום המטה הכללי. ראש הממשלה לשעבר ייטמן בגבעת הכלניות בחוות שקמים בשעה 14:00 בצהריים לצד רעייתו לילי.

שיבושי תנועה צפויים ברחבי הבירה

המשטרה הודיעה אמש כי לא תתאפשר הגעה למשכן הכנסת בכלי רכב פרטיים. לרשות הציבור המבקש לחלוק כבוד אחרון לאריאל שרון יועמדו הסעות הלוך ושוב ללא תשלום, מהחניונים באיצטדיון טדי (הסמוך לתחנת הרכבת מלחה) ומלטרון שבשולי כביש מספר 1 החל מהשעה 11:00. ההסעה האחרונה ממשכן הכנסת לחניונים תצא בשעה 17:30. במקביל, בוטלו כל ישיבות וועדות הכנסת שתוכננו להיום ולמחר על מנת לאפשר לחברי הכנסת להשתתף באירועים לזכרו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר.

לטקס ההלווייה בחוות השקמים מחר לא תורשה ההגעה ברכב פרטי. לרשות הקהל יעמדו חניונים והסעות במכללת ספיר ובקיבוץ דורות.

"יחסר לי מאוד". פרס ושרון (דוברות בית הנשיא)

פרס: "שרון יחסר לי מאוד"

נשיא המדינה, שמעון פרס, מסר אמש הצהרה מיוחדת לאזרחי ישראל בעקבות מותו של ראש הממשלה לשעבר שרון. פרס, שכיהן כשר החוץ בממשלת שרון, אמר כי "הוא ייזכר לעולם כמנהיג ייחודי בתולדות עמנו כאישיות מוערכת בעולם כולו".

"אריק היה איש משפחה למופת", ציין הנשיא פרס. "הוא ראה בישראל כמשפחתו המורחבת. מאז ימיה הראשונים של ישראל ועד היום, קיימנו ידידות אישית אמיצה ומרגשת. הוא יחסר לי מאוד".

"באת מהאדמה". שרון בחוות שקמים

בסוף דבריו, פנה פרס למשפחתו של שרון, וניצל את ההזדמנות להיפרד מחברו הוותיק. "ליבנו עם משפחתו, עם עמרי וגלעד, שעמדו לצדו במסירות ובאהבה אין קץ יום ולילה עד הרגע האחרון", אמר פרס. "אריק, מהאדמה באת ולאדמתך אתה חוזר. על מצחך פלדת ניצחונות וזהב תקווה. יהי זכרך, אריק יקר, ברוך לנצח".

אריאל שרון הלך לעולמו - סיקור מיוחד:

שרון לחיילי המוצב: "אוציא אתכם"

בנו של שרון נזכר: "דרכו של אבי לצמרת צמחה מתוך האש"

פרס נפרד: "שרון לא ידע פחד"

שרון ייטמן בחוות שקמים - לצד רעייתו לילי

הגולשים נפרדים משרון: "נוח על משכבך, לוחם אמיץ"

האחות שטיפלה בשרון: "כשראה תמונה של לילי, הוא הזיל דמעה"

בעולם מסקרים את מותו של שרון: "היה בולדוזר"

גלעד שרון: "אבא הלך כשהחליט ללכת"

נפרדים מאריק: "אהב את עמו ועמו אהב אותו"

מהפציעה ב-48' ועד לצליחת התעלה

אריאל שרון: תחנות חייו של מנהיג בתמונות

רה"מ לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו בגיל 85