"ראש הממשלה שאהב להתבדח, גם על עצמו"

אריאל שרון ניפק במהלך חייו כמה וכמה ביטויים שנכנסו לדפי ההיסטוריה של הפוליטיקה הישראלית, אך לא רק "מי בעד חיסול הטרור" והצהרות מדיניות. האיש בעל חוש ההומור המושחז הוציא מפיו גם לא מעט בדיחות ועקיצות מחוייכות – לעתים רבות גם על עצמו

שרון אהב לצחוק, גם על עצמו. כל מי שהכיר אותו ציין תמיד את חוש ההומור המיוחד שלו. שילוב שלא בהכרח אופייני לפוליטיקאים - בין ציניות, אירוניה וסרקזם. בעודו ניחן בחיוך הממזרי בזווית הפה, טבע ראש הממשלה ה-11 של מדינת ישראל לא מעט ביטויים מושחזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם כשעסק בנושאים החשובים ביותר שישנם על הפרק, שרון לא חשש לתבל את דבריו בקריצות ובדיחות. "האמצעי המרכזי בהבטחת עתיד העם היהודי הוא עלייה לארץ ישראל", אמר לקהילה יהודית בחוץ לארץ. לאחר שהקהל סיים למחוא לו כפיים על משפט זה, אמר שרון באכזבה: "קיוויתי שכולם ירוצו עכשיו הביתה לארוז את המזוודות כבר".

בכל מה שקשור להומור העצמי שלו, שרון לא פיספס שום הזדמנות ללעוג למשקלו הכבד. "לצערי אני לא אצטרף אליכם לארוחת הערב, וזה לא כי אני לא אוהב לאכול", אמר בסיום אחד מנאומיו. גם על גילוהמופלג הוא נהג להתבדח: "הייתה לי הזכות להכיר את שמעון פרס בשנת 1953, זאת אומרת במאה הקודמת".

שרון אף זכר לימים את תמונותיו ההיסטוריות, כמו זו שבה הוא נראה נושא כבש על כתפיו. לשאלה שנשאל בעבר אם הוא מתכוון להתמודד פעם נוספת על ראשות הממשלה, השיב שרון כי "אני חושב שאני אתמודד, אבל אני לא יודע אם אופיע הפעם עם איל על הכתפיים, אולי עגל אני אקח".