האחות שטיפלה בשרון: "כשראה תמונה של לילי, הוא הזיל דמעה"

מי שליוותה יום ולילה את ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון במשך יותר משבע שנים, היא האחות של בית החולים השיקומי בתל השומר מרינה ליפשיץ, ששיתפה במעט מהרגעים המרגשים במהלך כל תקופת אשפוזו. "הצלחנו לתקשר איתו לסירוגין", העידה

במשך יותר משבע שנים היה ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון מאושפז בבית החולים השיקומי בתל השומר. זמן קצר לאחר ההכרזה על מותו, סיפרה האחות שטיפלה בו באופן אישי על השנים שבהן ליוותה אותו. "גם בימים האחרונים שלו, גם בשעות האחרונות שלו, הוא המשיך להילחם כמו אריה", סיפרה האחות, מרינה ליפשיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

"בשנים הראשונות של האשפוז, כן הצלחנו לתקשר איתו לסירוגין", הוסיפה האחות. "בשנים האחרונות זה היה בעיקר תקשורת של מילוי פקודות, על ידי לחיצת יד או הרמת גבות". עם זאת, היא ציינה כי כשהראו לשרון תמונה של רעייתו המנוחה לילי, זלגה דמעה מעיניו.

האחות מרינה ליפשיץ, היום (חדשות 2)

"התחושות היום הן קשות מאוד", אמרה ליפשיץ. "ליוויתי את מר שרון במהלך שבע שנים וחצי. לצערי, לא הכרתי אותו בתור ראש ממשלה אלא בתור חולה, והוא היה גיבור. במהלך כל התקופה היו ימים יותר טובים ופחות טובים, עליות ומורדות".

האחות ליפשיץ התייחסה גם לסוגייה שהעסיקה רבים בציבור הישראלי: עד כמה סבל שרון במהלך שנות אשפוזו. "אני בטוחה במאה אחוז שהוא לא סבל", אמרה ליפשיץ בתוקף, "זאת העבודה שלי. אני יודעת מה זה סבל. זה קודם כל מבט של אותו בן אדם, מימיקה של הפנים. בהחלט יודעים להבדיל אם בן אדם סובל או לא סובל".

"מה שאפיין את משפחת שרון זה שבמשך שבע שנים וחצי, לא היה יום שהפסידו או לא ישבו איתו. הם היו איתו לאורך כל הדרך", סיכמה ליפשיץ.

אריאל שרון הלך לעולמו - סיקור מיוחד:

בעולם מסקרים את מותו של שרון: "היה בולדוזר"

גלעד שרון: "אבא הלך כשהחליט ללכת"

נפרדים מאריק: "אהב את עמו ועמו אהב אותו"

מהפציעה ב-48' ועד לצליחת התעלה

אריאל שרון: תחנות חייו של מנהיג בתמונות

רה"מ לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו בגיל 85