"לשחרר גם אסירים מערביי ישראל"

מועדון האסיר בישראל ערך כנס למען האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל. בכינוס השתתפו ערבים אזרחי ישראל וחברי כנסת מהמגזר שקראו לשחרורם של ערבים ישראלים במסגרת המו"מ עם הפלסטינים. "לא תהיה פעימה רביעית ללא שחרור האסירים הללו", אמר ח"כ ג'מאל זחאלקה

כנס מועדון האסיר בישראל (פוראת נסאר, חדשות 2)

מאות בני אדם השתתפו הערב (ו') בכינוס שערך מועדון האסיר בישראל בכפר ערערה. בכינוס נכחו משפחות האסירים הביטחוניים מערביי ישראל וכן חברי כנסת מהמגזר הערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכינוס השתתפו חברי הכנסת איברהים צרצור מסיעת רע"ם-תע"ל, וח"כ ג'מאל זחאלקה מבל"ד. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר ח"כ זחאלקה כי לא תהיה פעימה רביעית ללא שחרור ערבים ישראלים. "אם הם פלסטינים - צריך לשחרר אותם לפי ההסכם. אם הם נחשבים ישראלים, אז הם צריכים לקבל לפחות שליש ולהשתחרר לאחר שישבו בכלא יותר מ-60 שנה", הבהיר זחאלקה.

במהלך הכנס הושמעו שירים לאומיים פלסטינים ואף הונפו דגלי פלסטין. אל הכנס הגיע גם סאמר עיסאווי, ערבי ישראלי ששוחרר רק לאחרונה. לעיסאווי הוענק אות הוקרה מטעם מארגני הכנס. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר עיסאווי כי הוא שמח לקחת חלק בכנס.

"שמחתי לראות את דגלי פלסטין מונפים כאן בוואדי ערה במשולש", הוא ציין. "אני חושב שאבו מאזן צריך ללחוץ במו"מ כי בפעימה הרביעית יהיה שחרור של אסירים ערבים מבתי הכלא. אני כאן כדי להעביר את המסר הזה למשפחות האסירים", הוסיף עיסאווי.

סאמר עיסאווי במהלך הכנס (פוראת נסאר, חדשות 2)

גורמים המעורבים בארגון הכנס ציינו כי לאחרונה הם נפגשו עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שהבטיח להם שבפעימה הרביעית יתבצע שחרור של ערבים ישראלים. במהלך הכנס הועברה גם איגרת של ראש התנזים מראוון ברגותי, המרצה עונש מאסר בכלא הישראלי. ברגותי הדגיש באיגרת את חשיבות עניין שחרור ערבים ישראלים בפעימה האחרונה.