בעקבות התיעוד: נעצרו תוקפי המסתנן בשוק הכרמל

שני חשודים אריתראים נקלטו במצלמות המוצבות בשוק הכרמל בתל אביב, כשהם מכים נתין סודני רק בגלל ששבר שביתה והגיע לעבוד במאפייה. בחקירתם הודו כי הסיבה לתקיפה היא הפרת השביתה, שבה פתחו השבוע אלפי מבקשי מקלט מאפריקה

לאחר שאתמול שודר במהדורה המרכזית תיעוד של מסתננים מכים את חברם בגלל ששבר שביתה והגיעה לעבודה, הלילה (ו') עצרה המשטרה שני חשודים בתקיפה. הסודני שהוכה אמר הבוקר לחדשות 2 Online: "הרביצו לי רק כי באתי לעבוד"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני החשודים שנעצרו הם מסתננים אריתראים, שהכו נתין סודני ש"העז" להגיע לעבודתו במאפייה בשוק הכרמל בתל אביב. בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בתחנת לב תל אביב על התקיפה ניתנה הנחייה של מפקד המרחב להביא את כל המצלמות בשוק לסריקה.

השוטרים איתרו את צילומי התקיפה ובעקבות המידע שסיפקו התמונות נכנסו בלשים לדירה שבה מתגוררים שני החשודים ועצרו אותם. בחקירתם, הודו השניים שהתקיפה אירעה בגלל הפרת שביתה. הם יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם

הפגנת המסתננים בכיכר רבין (אלה ידעיה)

המסתננים מתכננים: הפגנת נשים וילדים

"זה דבר חמור", אמר אתמול מועתסם עלי, ממובילי המחאה האפריקנית, על תקיפת הסודני. "כל אחד יכול להחליט עבור עצמו כיצד לנהוג". מנגד, נשמע קולו של מנהיג אחר בקרב ציבור המסתננים, שטוען את ההיפך: "אם אנשים עובדים - זו בעיה".

מובילי המחאה של מבקשי המקלט לא מתכוונים לתת לה לדעוך. מחר הם יארגנו הפגנה נשית, בתגובה על טענות הימין שהאפריקנים הם מהגרי עבודה ולכן רובם הגדול הוא גברים בשנות ה-20 לחייהם.

במהלך ההפגנה ייצאו לרחובות רק נשים וילדים, בניסיון נוסף לגרום לממשלה לשנות את דעתה.