מדוע נותקו המים לחולת הסרטן?

חולת סרטן שמטפלת בילד נכה גילתה להפתעתה שנותקה, ללא כל התראה, מזרם המים. כשנציג מארגון המייצג אותה ניסה לקבל תשובות מהתאגיד הוא נענה בצעקות. רק לאחר יממה בלי מים התברר: האישה בכלל נמצאת ברשימת האוכלוסיות שאין לנתקם ממים. התאגיד הגיב: "מדובר בטעות אנוש"

אמנם תאגידי המים יכולים להיות אטומים לעתים, אבל נראה כי הסיפור הזה מקומם במיוחד: אישה חולת סרטן גילתה שנותקה ללא כל הודעה מוקדמת מזרם המים. הניסיון להבין מדוע נותק הזרם לפתע לא צלח, והאישה והילד בו היא מטפלת נשארים עדיין ללא המצרך הבסיסי ביותר לחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר ארגון נכים שעובד עם האישה, אסתר, זכה לצעקות ולתשובות גסות מנציגת תאגיד המים של בת ים. אחרי כמעט יממה ללא מים, האישה חוברה מחדש לזרם המים. לדבריה, בתאגיד טוענים כי יש לה חוב של 1,600 שקלים ולכן נותקו לה המים. "לא קיבלתי שום מכתב התראה או כל דבר אחר, המים פשוט נותקו", היא מספרת.

"יצאתי לחדר המדרגות, פשוט נעלם לי שעון המים. לקחו את השעון ולקחו. אני אימא לשישה ילדים, ונאלצתי לחיות רק עם בקבוקים. את הילד הקטן קילחתי אצל השכנה. הרמתי טלפון לעירייה, לתאגיד המים, הפקידה אמרה שהם יודעים שיש לי ילד נכה ובעצמה אמרה שהיא לא מבינה למה ניתקו לי את המים. היא אמרה שאין לה איך לעזור לי, והמים נותקו", אסתר מוסיפה.

התאגיד: "מדובר בטעות אנוש"

פעולת התאגיד מנוגדת להנחיות רשות המים: מנהל הרשות הורה שלא לנתק נכים ברמת נכות גבוהה. הם עצמם מבהירים שתאגיד המים פעל בניגוד להוראות.

מתאגיד מי בת-ים נמסר בתגובה: מבדיקה ראשונית עולה כי המים נותקו בעקבות טעות אנוש, בשל פלט לא נכון שיצא מהמחשב. תאגיד המים מצר על כך ויעשה כל שביכולתו כדי שטעויות מסוג זה לא יישנו.

למרות האירוע, יש תקווה לשינוי: רשות המים פועלת כעת להפוך בערך שליש מאוכלוסיית המדינה לחסינים מניתוקי מים, אוכלוסייה שכוללת בין השאר ניצולי שואה ומקבלי הבטחת הכנסה. פורום תאגידי המים בעצמו מבקש מהמדינה רשות שלא לנתק אף אחד מהמים, וטוענים כי הניתוק נעשה בגלל דרישת המדינה לגבייה עמוקה של החייבים.