מסתנן שבר שביתה - והוכה על ידי חבריו

ביומה החמישי למחאת מבקשי המקלט יצאו אמנם פחות אנשים לרחובות והמארגנים מתלבטים בינם לבין עצמם באיזה אופן כדאי להמשיך. בינתיים, מי ששובר שביתה - סופג לעיתים תגובות אלימות מחבריו. כך זה נראה

המחאה האפריקנית דועכת? לאחר שאתמול (ד') עלו לירושלים למעלה מעשרת אלפים איש, הבוקר הפגינו בגינת לווינסקי רק 5,000. אלא שבעת שהשביתה נמשכת, מתרבים הדיווחים מצד בעלי עסקים שטוענים כי המפגינים מפעילים לחץ על חבריהם שלא לשבור את השביתה. כך, למשל, תועדה תקיפה של אחד מהם על ידי חבריו, רק בגלל ש"העז" לעבוד במאפייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד ניתן לראות כמה מסתננים כשהם תוקפים את העובד שהגיע למלא את תפקידו בבית העסק הממוקם בשוק הכרמל בתל אביב. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

"זה דבר חמור", אמר מועתסם עלי, ממובילי המחאה האפריקנית. "כל אחד יכול להחליט עבור עצמו כיצד לנהוג". מנגד, נשמע קולו של מנהיג אחר בקרב ציבור המסתננים, שטוען את ההיפך: "אם אנשים עובדים - זו בעיה".

מובילי המחאה לא מתכוונים לתת לה לדעוך. ביום שבת הקרוב יארגנו הפגנה נשית, בתגובה על טענות הימין שהאפריקנים הם מהגרי עבודה ולכן הם גם גברים בשנות ה-20 לחייהם. במהלך ההפגנה ייצאו לרחובות רק נשים וילדים, בניסיון נוסף לגרום לממשלה לשנות את דעתה.