מחאת המסתננים: "מדיניות הממשלה לא תשתנה"

בהערכת מצב שנערכה בלשכת רה"מ בהשתתפות שרי הפנים וביטחון הפנים סוכם כי למרות השביתה וההפגנות של מבקשי המקלט, תימשך העברתם למתקן השהייה "חולות" בדרום

"לא פושעים, פליטים" (חדשות 2)

בתום הערכת מצב שהתקיימה הלילה (ד') במשרד ראש הממשלה בירושלים בנוגע להמשך הטיפול בסוגיית המסתננים הבלתי חוקיים, הוחלט כי למרות צעדי המחאה ובהם השביתה שבה פתחו מבקשי המקלט מאפריקה - מדיניות הממשלה בנוגע אליהם לא תשתנה והעברתם למתקן השהייה "חולות" תימשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון השתתפו שרי הפנים וביטחון הפנים סער ואהרונוביץ', מפקד מחוז תל אביב ניצב בנצי סאו, מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, נציגי משרד המשפטים וחגי הדס, שמונה על ידי נתניהו למציאות פתרונות להשבת המסתננים.

בדיון סוכם על המשך מניעת הסתננות לישראל, העברת מסתננים ממרכזי הערים למתקן השהייה הפתוח "חולות", העברה למתקן סגור של מי שהפר את החוק שהתקבל לאחרונה, עידוד חזרת מסתננים לאפריקה - נוסף על אלה שכבר שבו לארצותיהם - וביצוע אכיפה משולבת של הרשויות במרכזי הערים והגדלת כוחות המשטרה באזורים אלה.

"המדיניות לא תשתנה" (חדשות 2)

המסתננים הפגינו: "אנחנו פליטים, לא פושעים"

מחאתם של מבקשי המקלט עברה היום מתל אביב לירושלים, כשאלפים מהם הגיעו לגן הוורדים והפגינו מול הכנסת. שר הפנים לשעבר אלי ישי, שהיה אמון במשך תקופה ארוכה על ההתמודדות עם תופעת ההסתננות, טען מנגד כי יש לנצל את ההתאספות ההמונית כדי להעביר את המפגינים אל מתקני השהייה.

"אנחנו לא פושעים - אנחנו פליטים", קראו המפגינים, ורבים מהם הסבירו כי אם יחזרו לארצם יהיו בסכנה. "אנחנו פונים בצורה ישירה לממשלה שתקשיב לבקשות שלנו", אמר נאג מדיט, אחד המפגינים. "המדיניות שכוללת מעצרים וכלא מצריכה מאיתנו לנקוט צעדים דרסטיים".