עיצבה שמלה עם פסוקי קוראן וחוללה סערה

צעירה ערבייה מהצפון עיצבה שמלה שעליה ציטוטים מתוך הספר הקדוש לאסלאם במסגרת לימודיה במכללת שנקר. המכללה העלתה את התמונה לפייסבוק כיצירה מוערכת עם הכיתוב: "חתולה על פח גג לוהט". גורמים בתנועה האסלאמית לא אהבו את היצירה והביקורת לא אחרה לבוא. אביה: "לא היתה כוונה לפגוע"

השמלה שחוללה את הסערה (פייסבוק)

תמונה של בגד שעיצבה צעירה, ועליו ציטוטים מהקוראן, חוללה סערה במגזר הערבי. התמונה, בה לובשת דוגמנית את השמלה השנויה במחלוקת, הועלתה לפייסבוק כחלק מסדרת עבודות שזכו לשבחים של מכללת שנקר ותחתיה הכיתוב: "חתולה על פח גג לוהט, גרסת האביב הערבי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירה, תושבת הצפון, עיצבה את הבגד במסגרת פרויקט במכללה לעיצוב כרעיון המבטא את הלך הרוח בחברה הערבית המסורתית. בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית לא אהבו את היצירה, וגורמים מטעם התנועה ביישוב בו הצעירה מתגוררת, פנו להוריה.

הכיתוב מתחת ליצירה (פייסבוק)

"לא היתה שום כוונה לפגוע ברגשות של המוסלמים", הדגיש אביה של המעצבת בשיחה עם חדשות 2 Online. "גורמים מסוימים ניסו לקחת את זה לכיוונים אחרים, אבל אנחנו מדגישים שלא הייתה כל כוונה לפגוע באסלאם או בספר הקדוש".

בעקבות הלחץ והביקורת, פנו ההורים לשנקר בבקשה להוריד את התמונה מדף הפייסבוק של המכללה. בקשתם נענתה בחיוב - והתמונה הוסרה.

ממכללת שנקר נמסר בתגובה: "שנקר תומכת בחופש אמנותי ואקדמי מלא ומגנה כל סוג של אלימות וחוסר סובלנות. התמונה המדוברת הוסרה מעמוד הפייסבוק של המכללה לבקשת הסטודנטית והמשפחה, לאחר שהתקבלו איומים על חייה והנושא נמצא כעת בטיפול המשטרה".