מנהל ביה"ח השיקומי בשיבא על אריאל שרון: "נותנים טיפול רק להקלת סבל"

מצבו של אריאל שרון מוסיף להיות קריטי, לאחר שאתמול דווח על התייצבות מסויימת בתפקוד לבו. היום מסרו בבית החולים שיבא בתל השומר כי ביממה האחרונה לא חל שינוי משמעותי במצב. "המטרה המרכזית כעת היא כמובן מניעת סבל", אמר לחדשות 2 פרופ' שלמה נוי, האיש האחראי על הטיפול בראש הממשלה לשעבר

למרות הדיווח על התייצבות מסוימת בתפקוד לבו, פרופסור שלמה נוי, מנהל בית החולים השיקומי בתל השומר, אישר הערב (ב') לחדשות 2 כי מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון "אכן קריטי והוא אכן בסכנת חיים מוחשית. יכולים להיות פרמטרים כאלה ואחרים כמו קצב הלב, אבל בתמונה הכוללת - למרות ייצוב פרמטרים מסויימים - המצב הוא קריטי וסכנת החיים היא מוחשית בהחלט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון למהדורה המרכזית עם קרן מרציאנו, אמר הפרופסור נוי כי "המטרה המרכזית היא כמובן מניעת סבל והטיפול הוא טיפול תומך בעיקרו, הוא לא טיפול פולשני. אין שום דברים הרואים שמבוצעים, אלא טיפול מקל סבל".

הפרופסור נוי סיפר כי לאורך שמונה שנות האשפוז של שרון, נרשמו מספר מקרים של תגובות מינימליות לגירויים, אך לטענתו "מצב ההכרה לא השתנה. התגובות היו בעיקר לגירויים תחושתיים, לעיתים הייתה גם תחושה שהוא מגיב לפקודות, אבל לזמנים מאוד מאוד קצרים".

"שרון - איש עם לב חזק ובריא" (חדשות 2)

"למרות גורמי הסיכון - הוא איש עם לב חזק ובריא"

מנהל בית החולים השיקומי שלל כל אפשרות של טיפול ייחודי שהוענק לשרון בזכות היותו ראש ממשלה. "בבית החולים השיקומי יש חולים בדרגות חומרה שונות, כולל בדרגות החומרה של אריאל שרון", הבהיר. "בהחלט יש חולים שבמצבו מטופלים במחלקות שונות בבית החולים השיקומי. הייחוד פה הוא שהוא בבסיסו - למרות גורמי הסיכון - הוא איש עם לב בריא וחזק, והוא חי הרבה מאוד שנים, אבל הטיפול שהוא קיבל איננו שונה מכל טיפול שהיה מקבל כל חולה מונשם בבית החולים השיקומי".

פרופסור נוי הדגיש כי אריכות ימיו של שרון על מיטת האשפוז בבית החולים היא "תעודת כבוד והערכה לבית החולים שטיפל טיפול נאות, ואכן שרון החזיק מעמד הרבה מאוד שנים".