מחאת המסתננים: 150 שובתים רעב במתקן "סהרונים"

מחאה מתרחבת בין כותלי מתקן המעצר: בכלא סהרונים פתחו כ-150 מסתננים בשביתת רעב וסירבו לאכול את הארוחות שהוגשו להם. צעד זה מגיע לאחר שהיום צעדו אלפי מסתננים ברחובות תל אביב ואתמול הפגינו 15,000 מהם בכיכר רבין במחאה על זכויותיהם. שר הפנים בריאיון לחדשות 2: "מנהלים מאבק על צביונה ועתידה של המדינה"

המסתננים נאבקים על זכויותיהם - ומחריפים את צעדי המחאה: לאחר שהיום צעדו אלפי מסתננים ברחובות תל אביב במחאה על היחס לו הם זוכים מהמדינה וסירובה להכיר בהם כפליטים, פתחו היום כ-150 מהם המוחזקים בבית המעצר "סהרונים" שבנגב בשביתת רעב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במתקן שבנגב פתחו המסתננים בשביתת רעב מאורגנת - אלא שבשלב זה היא אינה מוכרת ככזו על ידי שב"ס כיוון שעד כה הם סירבו לקבל 5 ארוחות שהוגשו להם.

פתחו בשביתת רעב. כלא סהרונים (חדשות 2)

אם יסרבו לאכול ארוחה נוספת - צעד המחאה שלהם יוכר רשמית כשביתת רעב - מה שיהווה החרפה משמעותית של מחאת המסתננים ששוטפת את רחובות תל אביב בימים האחרונים. מקורבים של חלק מאותם מסתננים המוחזקים במתקן ופתחו בשביתת הרעב, אומרים שבכוונתם להמשיך בזה. ‎ 

שר הפנים: "זו מלחמה על עתיד המדינה ועל צביונה"

"נצמצם היקף המסתננים". סער (רויטרס)
בריאיון מיוחד לחדשות 2, התייחס שר הפנים גדעון סער למחאה הגוברת, והביע תקווה כי בימים הבאים השקט יימשך. "עד עכשיו היה למסתננים ולמי שסייע להם אינטרס לקיים את ההפגנה במסגרת החוק, אני מקווה שכך זה יישמר", הדגיש סער.

לדבריו, מדינת ישראל מקיימת מאבק מול מבקשי המקלט על עתידה וצביונה. "למדינה אסור לגלות רפיון. באפריקה יש עשרות מיליונים של אנשים שמחפשים מקלט במדינות מערביות, בגלל שאנחנו המדינה היחידה עם גבול יבשתי לאפריקה, פוטנציאל הכניסה הוא עצום".

"לממשלה יש מדיניות ברורה, לצמצם את היקפי המסתננים - לכן הקמנו את מתקני השהייה", הדגיש סער. "המטרה שלנו היא לעודד יציאה, אנחנו מתחילים לראות תוצאות, צריך להמשיך לגלות נחישות".

סער מתח ביקורת חריפה על דבריהם של בעלי עסקים רבים, שטוענים כי שביתת מבקשי המקלט פוגעת בהם. "אני לא מתרגש מהטפת המוסר של מי שעושה כסף מכוח עבודה זול", הדגיש שר הפנים.