נתניהו על מחאת מבקשי המקלט: לא יעזרו ההפגנות והשביתות

בישיבת סיעת הליכוד התייחס ראש הממשלה למחאת מבקשי המקלט והבהיר כי ממשלתו תפעל להוציא מישראל את מי שי שהסתנן אליה באופן לא חוקי. "לא מדובר בפליטים, אלא במסתנני עבודה, אנו נחושים למצות עמם את הדין"

תשובת רה"מ למבקשי המקלט (AP)

נתניהו עונה למפגינים הזרים: על רקע המחאה של מבקשי המקלט האפריקנים ברחבי הארץ, אומר היום ראש הממשלה נתניהו כי "לא יעזרו ההפגנות ולא יעזרו השביתות, כפי שהצלחנו לבלום לחלוטין את ההסתננות הבלתי חוקית בגבותינו כך אנו נחושים להוציא מכאן את אלה שהצליחו להיכנס לפני שסגרנו את הגבולות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון פצחו אלפי מבקשי מקלט בשביתה כוללת, שלדבריהם נועדה להבהיר את חשיבותם למשק הישראלי. הם דורשים להכיר בהם כפליטים ולהפסיק את מעצר מאות מהם במתקן הכליאה בחולות שבדרום. בישיבת סיעת הליכוד דחה נתניהו את הטענות הללו והבהיר כי לא ייכנע לדרישות המפגינים.

"אני מבקש להבהיר שלא מדובר בפליטים, שבהם אנו מטפלים לפי הנורמות הבינלאומיות. מדובר במסתנני עבודה בלתי חוקיים ואנו נחושים למצות איתם את הדין עד תום", הדגיש ראש הממשלה נתניהו.

הפגנת מבקשי המקלט, אתמול (יפעת מור)

לדברי נתניהו, בכוונת הממשלה להמשיך להיאבק בכניסת מבקשי המקלט לישראל דרך גבולה הדרומי, תופעה שממדיה פחתו באופן משמעותי בשנה האחרונה. "בשנת 2013 הוצאנו מכאן 2,600 מסתננים - פי שישה ממה שהוצאנו בשנה קודם לכן. בשנה הזאת נוציא יותר. זו המחויבות שלנו ואנו פועלים לפיה", הדגיש נתניהו.

הבוקר צעדו אלפי מבקשי מקלט מרחוב לוינסקי בתל אביב אל לעבר תשע נציגויות זרות - כחלק ממאבקם במדיניות הממשלה. המוחים הגיעו בקבוצות של מאות אל הנציגויות הזרות: ארה"ב, קנדה, אתיופיה והאיחוד האפריקאי, צרפת, גרמניה, שבדיה, איטליה בריטניה ונציבות האו"ם לפליטים. בכוונתם להקים משמרות מחאה מול השגרירויות. במקביל, המשיכו מבקשי המקלט בשביתה שהחלה אתמול, וגם היום הם לא התייצבו במקומות עבודתם - בעיקרם מסעדות ושירותי ניקיון וסיעוד.