תקלה משביתה את שירות החנייה בתשלום "פנגו"

השירות לתשלום על חנייה "פנגו" הפופולרי מאוד בקרב נהגים מושבת מזה כמה שעות עקב תקלה. כתוצאה מכך, נהגים שהשתמשו בשירות והחלו לשלם על חנייה לא יכולים לבטל אותה. החברה בתגובה: "פועלים לפתור את הבעיה ולמנוע פגיעה בלקוחות"

השירות לא פעיל, הנהגים משלמים יותר (עמית רכניצר)

שירות החנייה הפופולרי שנועד למנוע מנהגים לקבל דוח חניה יקר - לא פעיל: מאז שעות הצהריים מושבת שירות תשלום החנייה "פנגו" שבו נעזרים נהגים רבים - בעיקר באזור תל אביב - על מנת להחנות את רכבם ולשלם על החניה בהתאם לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איל הבט, שעובד באחד המשרדים באזור שכונת יד-אליהו בעיר, סיפר לחדשות 2 Online: "חניתי סמוך להיכל נוקיה. התקשרתי ל'פנגו' כדי להפעיל את שירות החנייה, כמו שאני רגיל - והכל היה בסדר. כשחזרתי לרכב אחרי 40 דקות בערך כדי לבטל את זמן החנייה, ראיתי שאני לא מצליח".

לדבריו, אחרי שניסה להשיג את השירות הטלפוני של החברה, התייאש והוריד את האפליקציה, שגם דרכה לא הצליח לבטל את התשלום על החנייה - שהמשיך להיות פעיל במשך שעות ארוכות. "דיברתי עם חברים במשרד והם אמרו לי שהם לא מצליחים להיכנס בכלל לשירות. הבנתי שיש תקלה, רק שבינתיים המשכתי לשלם על חנייה של שעות, כשחניתי רק 40 דקות", הוסיף הבט.

כשחזר לרכבו, הבט לא מצא דוח על השמשה כיוון שזמן החנייה שהפעיל עדיין היה פעיל - אך לא בטוח שפקחי החנייה של עיריית תל אביב בכלל ידעו שהשתמש בשירות עקב התקלה. "אמנם לא קיבלתי דוח, אבל מי הבטיח לי שאם עברו פקחים הם ידעו שאני משתמש ב'פנגו'? אולי בגלל התקלה הם בכלל לא ידעו?", תהה.

מפנגו נמסר בתגובה כי "החברה עושה כל שביכולתה על מנת לאתר את מקור התקלה ולתקנה מהר ככל הניתן, לרווחת לקוחותיה. עד לתיקון התקלה מומלץ בינתיים להפעיל חנייה בדרכים חלופיות. כל לקוח אשר לא הצליח לסיים חנייה בחיוג או באפליקציה, מוזמן לפנות למוקד שירות הלקוחות של פנגו+. החברה מתחייבת לפצות את כל לקוחותיה אשר כשלו מלסיים את החנייה במועד המבוקש ושתלונותיהם תמצאנה מוצדקות".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.