ה"נעדרים" במדבר יהודה אותרו: רצינו לישון בנחל

צוותים מיחידת החילוץ "מגילות" ומשטרת מחוז ש"י איתרו בסריקות את האב ושני ילדיו, בני 12 ו-14, שיצאו לטייל בנחל דרגות בבוקר ואבד עמם הקשר. השלושה נמצאו כשהם ישנים בתוך שקי שינה, דבר האסור על פי החוק, ואף התווכחו עם המחלצים שהורו להם לעזוב את שטח הנחל

חילוץ במדבר יהודה. ארכיון (יחידת חילוץ מגילות)

לא נעדרים, ישנים: צוותים מיחידת החילוץ "מגילות" בסיוע משטרת מחוז ש"י איתרו הלילה (שישי) אב ושני ילדיו, בני 12 ו-14, שיצאו הבוקר לטיול בנחל דרגות שבמדבר יהודה ואבד עמם הקשר. השלושה אותרו כשהם ישנים בשקי שינה בשטח הנחל, דבר האסור על פי החוק. לא רק שהם ישנו במקום בניגוד להוראות וגרמו להזנקת כוחות מיותרת, לאחר איתורם הם גם התווכחו עם הצוותים שהורו להם להתפנות מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר חיפושים הנרחבים אותרו האב ושני בניו, כשהם ישנים בשקי שינה בשטחי הנחל. המחלצים הבהירו לשלושה כי הדבר אסור על פי החוק, ולאחר ויכוח שהתפתח עם המחלצים הוסבר להם כי עליהם לעזוב את שטח הנחל.  

מוקדם יותר החלו צוותים של יחידת מגילות בסריקות אחר האב וילדיו לאחר שנראו במהלך שעות הבוקר נכנסים לשטח הנחל אולם עם רדת החשיכה לא שבו, ולא ייצרו קשר. צוותי החילוץ חששו מפני הטמפרטורות הנמוכות ומפני המים הזורמים בנחל, לכן התבצע מבצע חילוץ שכלל ציוד צלילה וטיפוס.

בסופו של דבר, כאמור, הנעדרים כלל לא נעדרו אלא התכוונו מראש לישון בשטח השמורה, בניגוד ברור להוראות ולשלטים המוצבים במקום, ולכן הביאו עימם שקי שינה.