חברי הנער שנרצח בפ"ת לא מעכלים: "נאור ממש גסס לו בידיים"

בני משפחתו וחבריו של נאור אטיאס בן ה-16, שנדקר למוות על ידי נער אחר בסוף השבוע, מספרים על חבר שתמיד עזר להפריד במריבות והתרחק מאלימות. "הוא תמיד עזר לכולם והפריד בין אנשים שרבים", אמר אחד מהם. המשטרה חקרה כבר 20 נערים וכמה נוספים זומנו לחקירה

"הוא נדקר ואחרי זה כולם ברחו לכל הכיוונים". חבריו של נאור אטיאס בן ה-16, שנדקר למוות בסוף השבוע על ידי נער בן גילו בפתח תקווה, מתקשים לעכל את מה שקרה. המשטרה חקרה בינתיים כבר יותר מ-20 נערים כבני 16 בנוגע לרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיייסבוק

"אני מכיר את נאור טוב, לא היה מתאים לו להיכנס לקטטה הזו, כולם כאן מדברים עליו מאז הדקירה", סיפר אחד מחבריו לחדשות 2 Online. "אני גם מכיר את הדוקר, ישבתי איתו ביום רביעי האחרון".

על פי חבריו, נאור ועוד כמה חברים ישבו ביום שישי בלילה, שתו אלכוהול והחלו לשוחח על בחורה שהם מכירים. "נאור והחברים ישבו במקום אחר ואז מישהו התקשר אליהם ואמר שכמה נערים באים לכיוונם וכדאי להם לברוח", סיפר חבר אחר. "ואז, אחד מהם דקר את נאור, והוא ממש גסס לו בידיים. אחרי זה כולם ברחו לכל הכיוונים. כל הסיפור הזה לא קשור בכלל לנאור, הוא היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון".

זירת הרצח בפתח תקווה (חדשות 2)

המשפחה כבר נערכת להלווייתו

"הוא תמיד עזר לכולם והפריד בין אנשים שרבים", סיפר חבר נוסף. "הוא נער טהור שלא היה פוגע בנפש חיה, לא חיפש ללכת מכות, אתה מאבד חבר טוב וזה לא קל, אנחנו בהלם".

אתמול הוארך מעצרם של שלושה חשודים במעורבות באירוע עד יום שלישי. מעצרו של החשוד ברצח הוארך עד ליום חמישי, מעצרו של חשוד אחד הוארך עד היום, והיום צפויים להגיע לחקירה ארבעה נערים נוספים. טרם נקבע מועד להלוויית, שכן המשטרה הגישה בקשה לנתיחת הגופה בעוד המשפחה מתנגדת.

משפחת אטיאס היא משפחה דתית, שמתגוררת ממול לבית ספר. בני המשפחה עדיין מתקשים לעכל את הבשורה. המשפחה החלה את ההכנות להלוויה, וכיסאות פלסטיק לקראת השבעה כבר הוצאו לחצר הבית.

 ריב על נערה הוביל לדקירה

האירוע התרחש בשתיים לפנות בוקר (בלילה שבין שישי לשבת) בשכונת הירקונים בפתח תקווה. שרשרת האירועים שהובילה לדקירה החלה בגינה הציבורית, כשבמוקד האירוע היו שתי קבוצות של נערים שרבו על נערה שהיא ישבה על אחד הספסלים בגן.

העובדה שהצעירה ישבה על ספסל סמוך לאחת הקבוצות לא מצאה חן בעיני אחד הנערים שהזעיק מיד את החבר שלה. מהר מאוד התלהטו הרוחות לקללות ודחיפות. בשלב מסוים אטיאס ניסה להימלט מהמקום וקבוצת נערים רדפה אחריו, וכשהוא נתפס אחד מהם שלף סכין ודקר אותו.

הנער הספיק לרוץ כמאה מטרים עד שלבסוף התמוטט ואיבד את ההכרה. מחומר החקירה הראשונית עולה כי אטיאס כלל לא ישב ליד הנערה ואפילו לא הכיר אותה. הוא פשוט נקלע לקטטה המונית של נערים שהיו תחת השפעת אלכוהול.