הידרדרות איטית נוספת במצבו של שרון: הסכנה לחייו ממשית

במרכז השיקומי בבית החולים שיבא בתל השומר מוסיף להיות קריטי מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. "עדיין קיימת סכנה ממשית לחייו", מסרו היום בבית החולים

ממשיך להיאבק, שרון (AP)

הקרב האחרון: בבית החולים שיבא בתל השומר, מוסיף להיות קריטי מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, הנמצא במצב של תרדמת מזה שמונה שנים. מבית החולים נמסר היום (ש') אחר הצהריים, כי לא חל שינוי משמעותי במצבו במהלך השבת, אך משיחה עם גורמים בבית החולים עולה כי ביממה האחרונה נרשמה הידרדרות איטית נוספת במצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצבו מוסיף להיות קריטי וקיימת סכנה ממשית לחייו", נמסר בהודעה מטעם בית החולים, עבור כלי התקשורת הרבים הנמצאים במקום וממתינים לעדכונים באשר למצבו של ראש הממשלה לשעבר.

מאז ההחרפה האחרונה במצבו בשבוע החולף, לא משו ממיטתו בניו גלעד ועומרי. ביממה האחרונה הגיעו לבית החולים גם מספר מנכדיו וממקורביו. אם לא יחול שינוי קיצוני נוסף, צפוי מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, למסור עדכון על מצבו של שרון מחר בשעה 11:00 בבוקר.

"אלה הם ימיו האחרונים"

במהלך העדכון האחרון שמסר פרופ' רוטשטיין, הוא התייחס להחמרה נוספת שחלה במצבו של שרון. "במהלך 24 השעות שחלפו מאז העדכון האחרון לא ראינו הטבה במדדים העיקריים", ציין רוטשטיין, שהסתמך על תוצאות הבדיקות של שרון מהיממה האחרונה.

"אנחנו רואים אי ספיקה רב מערכתית שמתפתחת מול עינינו. אם בכלל יש שינוי - אז הכיוון הוא החמרה. אמנם זו לא החמרה מהירה, אלא הדרגתית, במצב תפקוד איבריו. נמשיך לטפל בו בכל הטיפולים שיש לנו".

הוא ציין כי שרון מקבל טיפול תומך, שכולל תרופות שפועלות לייצב את מצבו מבחינת מערכת הדם וכלי הלב: "במצבים כאלה אנחנו תמיד עדים לזיהומים, ויש סימנים לכך שיש זיהום בדמו של שרון, ואנו מטפלים בזה. צריך לאזן אותו בטיפולים רפואיים נוספים".

הפרופסור אמר כי הוא חש כי אלה ימיו האחרונים של שרון, אך הדגיש כי "הרופאים שמטפלים בו כל הזמן מסתכלים תמיד קדימה בתקווה, אריק הוא לוחם שידע תמיד להפתיע אותנו, כמו למשל לפני חודשיים וחצי כשהוא יצא ממצב קשה".