הרופאים לא מצליחים לייצב את מצבו של שרון

אחרי 8 שנים של מלחמה עיקשת על חייו של שרון, נדמה כי המלחמה מתקרבת לסיומה. הרופאים מתקשים לייצב את מצבו של ראש הממשלה לשעבר והוא מוסיף להיות קריטי, כשההידרדרות נמשכת

ההידרדרות נמשכת. שרון, ארכיון (AP)

עוד יממה של מאבק: מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון מוסיף להיות קריטי. הרופאים בבית החולים תל השומר לא מצליחים לייצב את המצב וההידרדרות של שרון נמשכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל מה שהרפואה המודרנית יכולה להציע לאדם במצבו של שרון למעשה כבר נעשה, אך נדמה כי דבר לא עוזר והרופאים מתקשים לייצב את המצב. הבוקר עדכן מנהל בית החולים תל השומר פרופ' זאב רוטשטיין, שם הוא מאושפז, ציין כי חלה החמרה נוספת במצבו.

"במהלך 24 השעות שחלפו מאז העדכון האחרון לא ראינו הטבה במדדים העיקריים", ציין רוטשטיין, שהסתמך על תוצאות הבדיקות של שרון מהיממה האחרונה. "אנחנו רואים אי ספיקה רב מערכתית שמתפתחת מול עינינו. אם בכלל יש שינוי - אז הכיוון הוא החמרה. אמנם זו לא החמרה מהירה, אלא הדרגתית, במצב תפקוד איבריו. נמשיך לטפל בו בכל הטיפולים שיש לנו".

"שינוי לרעה". פרופ' רוטשטיין (חדשות 2)

מנהל בית החולים: "חש כי אלו ימיו האחרונים"

הוא ציין כי שרון מקבל טיפול תומך, שכולל תרופות שפועלות לייצב את מצבו מבחינת מערכת הדם וכלי הלב: "במצבים כאלה אנחנו תמיד עדים לזיהומים, ויש סימנים לכך שיש זיהום בדמו של שרון, ואנו מטפלים בזה. צריך לאזן אותו בטיפולים רפואיים נוספים".

הפרופסור אמר כי הוא חש כי אלה ימיו האחרונים של שרון, אך הדגיש כי "הרופאים שמטפלים בו כל הזמן מסתכלים תמיד קדימה בתקווה, אריק הוא לוחם שידע תמיד להפתיע אותנו, כמו למשל לפני חודשיים וחצי כשהוא יצא ממצב קשה".

הרופא הדגיש כי לצדו של שרון נמצאים כל הזמן הבנים שלו שלא משים ממיטתו, הם מחזיקים את ידיו והוא לא נשאר לרגע אחד לבד. לדברי פרופ' רוטשטיין, שרון לא סובל ולכן אין צורך לרופאים המטפלים בו לנסות להקל עליו.

שרון מחוסר הכרה כבר שמונה שנים מאז עבר אירוע מוחי, אך לפני יומיים חלה החמרה במצבו הבריאותי לאחר שכמה מהמערכות החיוניות בגופו חדלו לתפקד.