נהג האוטובוס אחרי מעצר החשודים בפיגוע: "חושש שישחררו את הרוצחים"

עם מעצרם של 14 החשודים במעורבות בפיגוע בבת ים, נהג האוטובוס בו אירע הפיצוץ קורא למצות איתם את הדין. "שמחתי שעצרו אותם, אבל אנחנו כל הזמן משחררים רוצחים", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online. לדבריו, מאז הפיגוע הוא דרוך ומקפיד על עירנות גבוהה. "אני שם לב למה שכל נוסע מחזיק בידיים"

האוטובוס בו הונח המטען (רויטרס)

כמעט שבועיים עברו מאז הפיגוע באוטובוס קו 240 של חברת "דן" בבת ים, והיום (ו') נהג האוטובוס מיכאל יוגר נחרד כשראה באמצעי התקשורת את תמונותיהם של החשודים שנעצרו. מאז האירוע, שנגמר בנס ללא נפגעים, הוא קיבל תשבוחות רבות על פועלו ואף נפגש עם ראש הממשלה, ועדיין לא מצליח לשכוח את אירועי אותו היום. כעת, הוא חושש כי ישראל תוציא את החשודים לחופשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לחדשות 2 Online מבקש יוגר ממקבלי ההחלטות לטפל ביד קשה במחבלים. "שמחתי נורא שעצרו אותם, אבל עוד שבועיים בטח ישחררו אותם, כי אנחנו כל הזמן משחררים רוצחים", טען.

לדבריו, כוחות הביטחון מסכנים את חייהם כדי למצוא מפגעים, ולאחר שהחשודים עומדים למשפט - הם משתחררים אחרי זמן קצר. "ככה פוחת גורם ההרתעה וזה נותן להם תקדים לעוד פיגועים", הדגיש נהג האוטובוס.

מהתבוננות בתמונות החשודים שפרסם אמש שב"כ, לא הצליח יוגר לזהות אדם ספציפי אותו ראה במהלך הנסיעה. "זה קו עם תחלופה מאוד גבוהה ואני לא שמתי לב", סיפר.

מאז האירוע, הוא עירני עוד יותר ומקפיד עוד יותר מבעבר בנושאי ביטחון. "אני יותר עירני ושם לב לאנשים שנכנסים ויורדים מהאוטובוס ולמה שהם מחזיקים בידיים. לפני שאני מגיע לתחנה אני עושה סריקה לראות לקראת מה אני בא", הוא מסכם.

נהג האוטובוס מיכאל יוגר (חדשות 2)

כוחות הביטחון עצרו 14 חשודים בפיגוע

לפי הודעת שירות הביטחון הכללי, פעילי התשתית המרכזיים שנעצרו אתמול הם שחאדה מחמד שחאדה תעמרי, בן 24 וחמדי מחמד שחאדה תעמרי, בן 22.

יחד איתם נעצרו גם סאמי עומר סאמי הרימי , בן 20, שעבד עד לפני מספר חודשים במסעדת אבולעפיה ביפו. עצור נוסף הוא יוסף נאצר יוסף סלאמה , בן 23. כמו כן נעצרו עשרה חשודים נוספים הקשורים לפעילות התשתית. ארבעה מהעצורים הם חברי תשתית טרור של הג'יהאד האסלאמי מבית לחם.

במסעדה המוכרת ביפו הכחישו הבוקר בתוקף כי סאמי הרימי עבד במקום. "אני לא יודע מי זה והוא לא עבד אצלנו, זה פשוט לא נכון, אנחנו לא מעסיקים עובדים בלתי חוקיים", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online בעל המסעדה ביפו, ואליד אבלועפיה - שציין כי הוא מתכוון לנקוט בהליכים משפטיים בעקבות ההודעה.

חלק מהחשודים שנעצרו (אילן לילוש, יחידת הצילום המחוזית ת"א, תקשורת שבכ)

הכינו מטען עם 2 ק"ג של חומר נפץ

מחקירתם של החשודים עלה כי בחודשים האחרונים גמלה בליבם ההחלטה לבצע פיגוע בישראל. המטען, לפי החשד, הוכן בידי האחים חמדי ושחאדה תעמרי ויוסף סלאמה. בשב"כ אומרים כי הם השתמשו לשם כך ב-2 ק"ג חומר נפץ מאולתר, במסמרים, בברגים ובמערכת הפעלה שהוצמדה למכשיר סלולרי - לצורך הפעלה מרחוק.

עוד צוין, כי המטען נמסר לידי סאמי הרימי, מוסווה בתוך תיק יד שחור, שעמו נסע בבוקר האירוע לאזור דרום הר חברון, משם, לפי החשד, חדר עם שב"חים נוספים דרך פרצה בגדר ההפרדה באזור אשכולות.

הרימי עלה על רכבו של בדואי, אזרח ישראלי, שהסיע אותו לבקשתו לאזור יפו. לאחר שהתפלל במסגד, הוא עלה על אוטובוס "דן", הניח את המטען במרכזו, ירד בתחנה וכעבור מספר דקות התקשר לטלפון הסלולרי שהיה צמוד למטען והפעילו.

נוסעים עירניים שזיהו את התיק ובו המטען דיווחו על כך לנהג. יוגר לא חשב פעמיים והורה לנוסעים לרדת מהאוטובוס, כשהוא האחרון לצאת. זמן לקצר לאחר מכן התפוצץ המטען.