החמרה אטית נוספת במצבו של שרון, זיהום בדמו

מנהל בית החולים תל השומר אמר כי חלה החמרה איטית נוספת במצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון וכי יש סימנים לזיהום בדמו. "אני חש כי אלה ימיו האחרונים, אבל הרופאים לא מאבדים תקווה", הוא ציין - והדגיש כי בניו לא משים ממיטתו ואוחזים בידיו

מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ממשיך להיות קריטי, והבוקר (ו') מנהל בית החולים תל השומר פרופ' זאב רוטשטיין, שם הוא מאושפז, ציין כי חלה החמרה נוספת במצבו. בחדשות 2 Online העברנו את העדכון בשידור ישיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במהלך 24 השעות שחלפו מאז העדכון האחרון לא ראינו הטבה במדדים העיקריים", ציין רוטשטיין, שהסתמך על תוצאות הבדיקות של שרון מהיממה האחרונה. "אנחנו רואים אי ספיקה רב מערכתית שמתפתחת מול עינינו. אם בכלל יש שינוי - אז הכיוון הוא החמרה. אמנם זו לא החמרה מהירה, אלא הדרגתית, במצב תפקוד איבריו. נמשיך לטפל בו בכל הטיפולים שיש לנו".

הוא ציין כי שרון מקבל טיפול תומך, שכולל תרופות שפועלות לייצב את מצבו מבחינת מערכת הדם וכלי הלב: "במצבים כאלה אנחנו תמיד עדים לזיהומים, ויש סימנים לכך שיש זיהום בדמו של שרון, ואנו מטפלים בזה. צריך לאזן אותו בטיפולים רפואיים נוספים".

הפרופסור אמר כי הוא חש כי אלה ימיו האחרונים של שרון, אך הדגיש כי "הרופאים שמטפלים בו כל הזמן מסתכלים תמיד קדימה בתקווה, אריק הוא לוחם שידע תמיד להפתיע אותנו, כמו למשל לפני חודשיים וחצי כשהוא יצא ממצב קשה".

הרופא הדגיש כי לצדו של שרון נמצאים כל הזמן הבנים שלו שלא משים ממיטתו, הם מחזיקים את ידיו והוא לא נשאר לרגע אחד לבד. לדברי פרופ' רוטשטיין, שרון לא סובל ולכן אין צורך לרופאים המטפלים בו לנסות להקל עליו.

שרון מחוסר הכרה כבר שמונה שנים מאז עבר אירוע מוחי, אך לפני יומיים חלה החמרה במצבו הבריאותי לאחר שכמה מהמערכות החיוניות בגופו חדלו לתפקד.

"שינוי לרעה". פרופ' רוטשטיין (חדשות 2)

"אני לא יכול להיות נביא, אבל התחושה של הרופאים המטפלים והמשפחה היא של שינוי לרעה", אמר אתמול בתדרוך פרופ' רוטשטיין. לדבריו, שרון לא מקבל טיפולי דיאליזה, אך מקבל תרופות אנטיביוטיות בעקבות מספר אירועי זיהום שדרדרו את מצבו.

הרופאים הביעו חשש מקריסת מערכות, ודיווחו כי הוא סובל מאי-ספיקת כליות. ההערכה הרפואית היא כי סיכויי ההחלמה במצבו וגילו של שרון אינם גבוהים.