חשש לחייו של שרון: המשפחה לא משה ממיטתו

מאז חלה ההרעה במצבו בני משפחתו של ראש הממשלה לשעבר סמוכים למיטתו. "גלעד לא מש ממיטתו כבר ימים ועמרי בא והולך תכופות", סיפר גורם בכיר בשיבא. מנהל ביה"ח שיבא: "אני לא נביא, אך יש הידרדרות רצינית"

מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון מוסיף להיות קריטי ובני משפחתו נמצאים מסביב למיטתו. "גלעד לא מש ממיטתו כבר ימים ועמרי בא והולך תכופות", סיפר גורם בכיר בשיבא. מנהל בית החולים תל השומר עדכן מוקדם יותר כי ההידרדרות במצבו של ראש הממשלה לשעבר משמעותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורם, ההחלטה העקרונית של בני המשפחה היא לאפשר לרופאים לטפל באביהם. "המשפחה לא החליטה לנתק אותו ממכשירים, אנחנו לא מגדירים אותו רפואית כצמח, הוא בהכרה מינימלית", אמר.

עוד ציין הגורם הבכיר בבית החולים כי לא השתנה דבר בצורת הטיפול של הצוות הרפואי בשרון. "בכל מקום שאנחנו צריכים להתערב - אנחנו מתערבים", הסביר. "אם יורד לחץ הדם, אנחנו מייצבים אותו".  

מוקדם יותר יצא מנהל בית החולים שיבא, פרופסור זאב רוטשטיין, ומסר הודעה רשמית על מצבו של שרון. "אני לא יכול להיות נביא, אבל התחושה של הרופאים המטפלים והמשפחה היא של שינוי לרעה", אמר פרופ' רוטשטיין.

"עמרי בא והולך תכופות". ארכיון (רויטרס)

"ירידה בתפקוד של איברים קריטיים"

"בחודשיים וחצי האחרונים אנו עדים לעליות ומורדות במצבו הרפואי של שרון", סיפר מנהל בית החולים. "הוא חזר והתייצב, ולמרות זאת ביומיים האחרונים אנחנו צופים בירידה הדרגתית בתפקוד של מספר איברים קריטיים בגופו".

פרופ' רוטשטיין ציין כי מצבו של ראש הממשלה לשעבר מוגדר קריטי וסכנה נשקפת לחייו. "אריק הוא גבר שבגברים, חזק, ויצא ממצבים קשים בתקופה שהוא מאושפז בבית החולים", המשיך מנהל שיבא. "אני לא נביא, אבל התחושה היא שיש הידרדרות רצינית".

לדבריו, שרון לא מקבל טיפולי דיאליזה, אך מקבל תרופות אנטיביוטיות בעקבות מספר אירועי זיהום שדרדרו את מצבו. אתמול דווח לראשונה על כך שחלה החמרה משמעותית במצבו הרפואי של ראש הממשלה לשעבר, המאושפז במצב של תרדמת עמוקה מאז ינואר 2006 עקב אירוע מוחי.

הרופאים הביעו חשש מקריסת מערכות, ודיווחו כי הוא סובל מאי-ספיקת כליות. ההערכה הרפואית היא כי סיכויי ההחלמה במצבו וגילו של שרון אינם גבוהים.

"שינוי לרעה". פרופ' רוטשטיין (חדשות 2)

הניסיונות לשפר את מצבו של ראש הממשלה לשעבר נמשכים כבר כשמונה שנים, אך התחושה הכללית היום היא כי המאמצים יגיעו לקיצם בקרוב - בשל גילו ומצבו הרפואי המורכב.

גורמים בבית החולים דיווחו אתמול כי ההחמרה במצבו של שרון החלה כבר לפני מספר ימים. בבית החולים מתבצעות באופן שוטף הערכות מצב בשיתוף רופאים בכירים ובני משפחתו של שרון, על מנת להחליט על אופן הטיפול בראש הממשלה לשעבר.