צפו: הנשיא הגשים חלום לבן 12

יום כיף שתוכנן לאלחנן בן ה-12, במסגרת "אמבולנס המשאלות", השתבש בגלל החושך שירד מוקדם מהצפוי. אלחנן ביקש מאנשי האמבולנס להגשים לו את חלומו הגדול – לפגוש את הנשיא פרס – והמתנדבים הצליחו לתאם ביקור במשכן הנשיא בהתרעה של רגע. "כולנו נתפלל לרפואתך", איחל לו פרס שנפגש עמו

נשיא המדינה שמעון פרס קיבל אתמול (ד') אורח מיוחד בבית הנשיא. אלחנן בן ה-12, חולה סרטן, שמרותק למיטתו ולבלון החמצן. אתמול יצא אלחנן לראשונה מזה חודש וחצי מביתו באמצעות ניידת "אמבולנס המשאלות" ליום כיף באדיבות מתנדבי ארגון הבריאות "תקווה לחיים" ומגן דוד אדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיאו של היום התגשם חלומו של אלחנן והוא פגש את הנשיא פרס במשכנו בירושלים. תחילה, הוא ביקר בבסיס תל נוף של חיל האוויר שם צפה בכלי טיס ובהמראת מסוקים, ולאחר מכן אמור היה להמשיך לביקור בנחל בשל אהבתו לטבע. אלא שעם רדת החשיכה, הוא הבין כי לא יוכל להמשיך את המסלול כפי שתוכנן, וביקש מהצוות לפגוש את הנשיא. במבצע מהיר יצרו קשר אנשי מגן דוד אדום עם בית הנשיא ותוך כשעה קיבל הנשיא פרס את אלחנן לביקור בהפתעה.

פרס חיבק את אלחנן, נשק לו בחום, והעניק לו במתנה ספר תהילים ואמר: "אני כל כך שמח לראותך, אתה נראה נהדר. אצל כל אדם כוחות נסתרים ואפילו כשהמצב נראה קשה, תמיד תזכור שיש לך בפנים הרבה עוצמה ואסור בשום פנים ואופן להתייאש. העוצמה הזו יכולה לחולל ניסים, אז תהיה חזק. יש לך פנים של מלאך, אז גם בפנים אתה חייב להיות מלאך".

"אצל כל אדם כוחות נסתרים"

הנשיא הוסיף וסיפר כי "ראיתי את בני נאבק על חייו במשך שלושה ימים ושלושה לילות ובסופו של דבר הוא התגבר. אני יודע שזה קשה, אבל אני בטוח שיש לך בפנים עוצמה פנימית גדולה מאוד. תנצל אותה ואנחנו כולנו נתפלל לרפואתך. אני נותן לך תהילים קטן שילווה אותך לתמיד".

אלחנן, שהתקשה לדבר בשל ההתרגשות, סיפר לנשיא על אהבתו לטבע ואמר כי על אף המחלה, הוא טייל בפסח האחרון במסלול בארץ ובמשך שלושה ימים עבר 23 קילומטר ברגל בתמיכת משפחתו. כמו כן, הוא סיפר על לימודיו בבית ועל משפחתו ואחיו. אלחנן הודה לנשיא על שהגשים את משאלתו ואמר: "הביקור כאן נותן לי את העוצמות להתגבר".