ברקת: נזקי הסופה בירושלים כ-290 מיליון שקלים

בדיון בוועדת הכספים של הכנסת הצהיר ראש עיריית ירושלים כי עירו ספגה את הנזקים הכבדים ביותר בסופה. "מדובר בצונאמי שהעיר לא הכירה", קרא ברקת וציין כי העירייה מצפה מהממשלה שתפצה אותה על הנזק בבירה

נזקים לתשתיות, ארכיון (מאור תורג'מן)

שבועות אחרי הסופה ובירושלים מבקשים פיצוי על הנזקים: בדיון בוועדת הכספים של הכנסת אמר היום (ד') ראש העיר ניר ברקת כי נזקי הסערה האחרונה נאמדים בכ-290 מיליוני שקלים, וקרא לממשלה לכסות את העלויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה צונאמי שהעיר לא הכירה והמדינה חייבת להכיר בסופה כאסון טבע", אמר ברקת. "העירייה מצפה כי הממשלה תירתם ותעמיד סיוע כספי משמעותי אשר יאפשר להחזיר את העיר למצבה טרם הסופה וכדי לוודא כי הנזק לא ייפול על גב התושבים, דבר שיכפיל את סבלם".

לצד הנזקים למבנים, בתי ספר, גינות ורכבים הזכיר ברקת גם את אובדן ההכנסה כתוצאה מהסופה, הנאמד בכ- 15 מיליון שקלים. כמו כן, לפי עיריית ירושלים, עלויות הפעלת מערכי החירום ובהם צוותי פילוס השלג, נאמדות בכ-16 מיליוני שקלים.

ברקת מסייע בחילוץ בשלג, ארכיון (חדשות 2)

"התגייסנו לטובת הצפון והדרום - עכשו התגייסו לטובתנו"

"העיר ירושלים הייתה הראשונה שנרתמה לסייע לתושבי הצפון והדרום, ועתה זה הזמן להתגייס לטובת בירת ישראל, ולהעביר את התקציבים הדרושים שיאפשרו לנו להחזיר את העיר למצבה לפני הסופה", הוסיף ראש העיר.

לא רק בירושלים עסוקים בנזקים ובפיצוי. עוד במהלכה של הסופה העריכו במרכז השלטון המקומי כי הנזקים וההוצאות שבהן נשאו הרשויות המקומיות הסתכמו ביותר מ-300 מיליון שקלים. יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט ושר האוצר יאיר לפיד שוחחו בינהם היום וסיכמו כי האוצר יכסה כל הוצאה מיוחדת של הרשויות בגין הסופה, שנוגעת להצלת חיי אדם וסיוע לנזקקים.