להבים: "חניון הרכבת - לתושבי העיר בלבד"

המועצה המקומית בדרום הודיעה כי בתוך שבוע וחצי יוכלו לחנות בחניון תחנת הרכבת ביישוב תושבי להבים בלבד. ברכבת ישראל זועמים וטוענים שהחניון יישאר פתוח לכולם - ובחינם. "פעולות ראש המועצה הינן מעשה בריונות שאינו בסמכותו החוקית", נמסר מהרכבת. ראש המועצה: "מנהלי הרכבת אמרו לי כי החניון ברשותי"

המודעה שנמצאה על הרכבים בחניון. השבוע (חדשות 2)

מתיחות בין רכבת ישראל לבין המועצה המקומית להבים. בימים האחרונים תלו עובדי המועצה המקומית מודעות על חלונות כלי רכב שחנו בחניון תחנת הרכבת המקומית, שבהן נכתב כי החל מיום ראשון הבא תותר החניה בחניון אך ורק לתושבי להבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברכבת ישראל זועמים וטוענים כי מדובר במהלך לא חוקי, כי שטח החניון שייך לרכבת ישראל והחברה היא הבעלים הבלעדי של החניון. "פעולותיו של ראש המועצה הינן מעשה בריונות שאינו בסמכותו החוקית", נמסר מרכבת ישראל.

"רכבת ישראל הקימה בשיתוף המועצה המקומית חניון עבור ציבור הנוסעים מתחנת להבים-רהט המצוי בחלקו ברצועת רכבת ישראל ובחלקו בשטח המועצה", הסבירו ברכבת. "חברת הרכבת אינה גובה תשלום על חניה והיא תפעל בכל הדרכים שלרשותה למנוע פגיעה בלקוחותיה. רכבת ישראל משלמת ארנונה ומתחזקת את חניון הרכבת הקיים".

ראש המועצה: הרכבת לא עמדה בהתחייבויות

במועצת להבים דוחים את הטענות של רכבת ישראל. בשיחה עם חדשות 2 Online טען ראש המועצה אלי לוי, כי חניון הרכבת אינו מספק את הצרכים האמיתיים של באי הרכבת וכי הבעיה התגלגלה לפתחה של המועצה. "רכבת ישראל התחייבה לפני יותר מארבע שנים להרחיב את החניה בסמוך לתחנה, בהתאם לתכנון המקורי שאושר בעת הקמתה. למרות זאת, ברכבת עדיין מתמהמהים על אף שיש הקצאה כספית וסיכומים בנוגע לבניית החניות", הסביר.

לוי הבהיר כי החלטה להגביל את הכניסה לחניון התקבלה לאחר שהנהלת הרכבת ציינה בפניו כי החנייה - שייכת למועצה. "מנהלי הרכבת אמרו לי במהלך השבוע האחרון כי החניון - ברשותי. כראש מועצה עליי לדאוג תחילה לתושבים, למרות שהמאבק שלנו משרת את כל תושבי האזור", אמר.