2014 בפתח: היערכות במד"א ובמשטרה

רבבות ישראלים יציינו הלילה את השנה האזרחית החדשה בשלל מסיבות ברחבי הארץ. במשטרה ובמד"א כבר ערוכים בכוננות מוגברת וקוראים לציבור המבלים להימנע מצריכה מופרזת של אלכוהול. באגף התנועה מבהירים שאין לנהוג תחת השפעת אלכוהול וכי האכיפה בנושא תהיה מחמירה למדי

נערכים לשנה חדשה ובטוחה יותר (דב קנטור ועופר עבודי, משטרת ישראל)

נערכים ל-2014 בטוחה: הערב (ג') יחגגו רבבות גם בישראל את כניסתה של השנה האזרחית החדשה. רגע לפני שהמונים פוקדים את המסיבות, הברים והמסעדות - במשטרה ובמגן דוד אדום מגבירים כוננות ומבקשים מציבור המבלים לנהוג באחריות - גם בכבישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות שוטרים ומתנדבים של אגף התנועה יבכוחות מתוגברים, בניידות ואופנועים, בכל רחבי הארץ, במטרה להעניק שירות למשתמשי הדרך המבלים בליל הסילבסטר וכן, לבצע פעילות אכיפה מוגברת כנגד נהגים הנוהגים בפראות ושיכורים. הפעילות תתבצע בכבישים הבינעירוניים והעירוניים, בדגש על הצירים המובילים למקומות הבילוי.

2014 בפתח: מד"א והמשטרה נערכים (דב קנטור ועופר עבודי, משטרת ישראל)
בפעילות של משטרת ישראל נתפסו כבר הערב שני חשודים בשנות העשרים לחייהם, תושבי פתח תקווה, כשברשותם כאלף חפיסות "נייס גיא".

אגף התנועה של המשטרה ממליץ לציבור משתמשי הדרך להעדיף מוניות ותחבורה ציבורית בקווי לילה ולהקפיד שלא לנהוג לאחר שתיית אלכוהול. ראש אגף התנועה, ניצב משה צ'יקו אדרי, קורא לנהגים המבלים לבוא ולהיבדק מיוזמתם במכשירי הנשיפה, על מנת למנוע מצב שינהגו שיכורים ויסכנו חיים ומבהיר כי האכיפה כנגד עבירת השכרות תהיה נחושה ומחמירה.

קבעו נהג תורן - או סעו בתחבורה הציבורית

ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים מזכירים כי אלכוהול אחראי לכ-40%-20% מהתאונות הקטלניות. הסיכוי של נהג עם רמת אלכוהול של 0.15% להיות מעורב בתאונה גבוה פי 48 מהסיכוי של נהג פיכח.

מעורבותם של נהגים צעירים בתאונות כתוצאה מנהיגה תחת השפעת אלכוהול גבוהה פי 1.5 משיעור מעורבותם של נהגים בגילאי 44-25 ופי 3 ביחס לנהגים בגילאי 64-45.

יש להימנע מצריכה מוגברת של אלכוהול (AP)


אם תסרבו לדרישת השוטר לבצע בדיקת אלכוהול, דינכם יהיה מאסר של שנה או קנס של 10,000 שקלים. העונש על נהיגה תחת השפעת אלכוהול: עשר נקודות והזמנה לדין. עונש המינימום בגין נסיעה בשכרות הוא פסילת רישיון הנהיגה לשנתיים.

ברשות מבקשים כי לפני יציאה לבילוי יש לקבוע נהג תורן שאינו שותה. הוא יהיה אחראי לנהוג ולהבטיח חזרה הביתה בשלום את חבריו. אם אין ברשותכם נהג תורן, קווי הלילה של התחבורה הציבורית יפעלו - כמו גם שירותי המוניות.

כוננות מוגברת של מד"א בכל רחבי הארץ

גם במד"א ערוכים לערב השנה החדשה. כוחות מד"א יעלו את רמת הכוננות לקראת חגיגות הסילבסטר לרמת כוננות ב' (אחת לפני הגבוהה ביותר) בכל רחבי הארץ, החל משעות הערב ועד ליום ד', 01.01.14 בשעות הצהריים. העלאת רמת הכוננות, תאפשר נוכחות רבה של כוחות מד"א במרחבי הערים, על מנת להעניק את המענה המהיר והטוב ביותר לכל קריאה וקריאה.

כוננות גבוהה במד"א לקראת השנה החדשה (חדשות 2)


לקראת האירועים הרבים הצפויים, מזכיר מד"א לציבור להימנע מצריכה מופרזת של אלכוהול שעלולה לגרום להרעלה ואף למוות במקרים מסוימים. במד"א מזכירים כי הסיכונים הפיזיולוגיים הכרוכים בשתיית אלכוהול, כוללים השתטות, בלבול, אובדן זיכרון, פגיעה חמורה בקואורדינציה ועייפות מוגברת. במקרים חמורים, עלול המשתכר להיכנס למצב של תרדמת, עד לדום נשימה ומוות.

במצב חירום, יש לפעול על פי ההנחיות הבאות: יש להרחיק את הנפגע ממקום מסוכן, כגון כביש, מרפסת, מכונות חשמליות, כלי רכב וכו'. אם הנפגע מחוסר הכרה ואינו נושם, התחילו מיד בפעולות החייאה והזעיקו את כוחות מד"א באמצעות חיוג למוקד החירום 101.

במידה והנפגע מקיא, הטו אותו על צידו. אין לתת לנפגע לשתות קפה, או כל נוזל אחר, מכיוון שבשל אובדן הרפלקסים, הוא עלול לשאוף כל נוזל אל ריאותיו ולהיחנק.

עוד מבקשים ממד"א שלא להשאיר כוסות או בקבוקי משקה פתוחים ללא השגחה במסיבות, מחשש שמא יוכנסו אליהם חומרים כימיים, דוגמת סמים מסוגים שונים, כדורי מרץ ועוד.

צעירים המתכננים לבלות במסיבות רבות משתתפים, מתבקשים לבדוק בעת כניסתם לאירוע את התפוסה המרבית שמאפשר האולם ולהימנע מלהידחק למקומות בהם התפוסה עולה על המותר, מחשש לפגיעה כתוצאה מדוחק וצפיפות.

על הציבור להזעיק במקרה חירום רפואי את כוחות מד"א בחיוג למוקדי 101 ולהישמע להנחיות הפאראמדיקים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום.