קריסת המרפסות בחדרה: דיירי הבניין הסמוך דורשים את כספם בחזרה

שבוע אחרי קריסת המרפסות בבניין חדש בחדרה, תושבי בניין סמוך שבו התגלו ליקויים דומים מסרבים לשוב לבתיהם. לאחר שעיריית חדרה הכריזה כי המבנה מסוכן ואילצה אותם להתפנות מבתיהם, שלחו הדיירים מכתב לחברת גינדי השקעות ובו הם דורשים את כספם בחזרה. עו"ד המייצגת את הדיירים: "לבניין הזה הם לא חוזרים ויהי מה"

המרפסות שקרסו בחדרה (אלון שני, חדשות 2)

קריסת המרפסות בחדרה: דיירי הבניין הסמוך דורשים את כספם בחזרה מחברת גינדי השקעות, לאחר שהתברר כי הבניין שבו הם מתגוררים נבנה בצורה זהה לזה שבו קרסו שתי מרפסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיירי הבניין, שהיה מאוכלס במלואו, שיגרו הערב (א') מכתב אל חברת "גינדי השקעות" והודיעו כי הם מבטלים את החוזים עליהם חתמו מול החברה. בבניין מתגוררות 38 משפחות, שהתפנו ממנו בסוף השבוע לאחר שעיריית חדרה הוציאה צו שהכריז על הבניין כמבנה מסוכן וביטלה את טופס 4 (טופס אכלוס) שהוצא לו.

את המכתב שיגרו 36 מתוך 38 המשפחות המתגוררות בבניין, באמצעות עורכת הדין טל רבינוביץ'. במכתב טענו המשפחות כי הליקויים המבניים שהתגלו עד כה מעידים על "ביצוע רשלני, פיקוח רשלני, היעדר פיקוח כנדרש על פי חוק וניתוק מוחלט בין התכניות לבין הביצוע".

"לבניין הזה הם לא חוזרים ויהי מה"

הבניין בחדרה (חדשות 2)
"הדיירים מלוכדים ומאוחדים בדעתם שלא זאת הדירה שלה הם פיללו ואותה רכשו במיטב כספם", אמרה עו"ד רבינוביץ'. "הם הגיעו למסקנה שלבניין הזה הם לא חוזרים ויהי מה. אין להם אמון בגינדי ובקבלן המבצע, הם חשים שלא נוהגים מולם בשקיפות וזה רק מחזק את החלטתם לשכוח מהפרשה ולהתקדם בחייהם".

עוד נכתב כי החשש של הדיירים אינו רק בטיחותי, אלא נוגע גם לירידת הערך המהותית שעלולה להירשם לדירות אותן רכשו במיטב כספם. הדיירים טוענים שהחברה הפרה הפרה יסודית בחוזים שנחתמו עמם, ועל כן הם דורשים שכספם יוחזר להם במלואו ואף יינתנו להם פיצויים כפי שקבוע בחוק.

כפי שנחשף בחדשות 2 Online בשבוע שעבר, דוחות של מהנדסי בניין, שהוזמנו הן לבקשת הדיירים והן לבקשת חברות גינדי השקעות ומליבו, קבעו כי רצף של כשלים חמורים הובילו לקריסת המרפסות ובהן היעדר ברזל ובטון כנדרש במרפסות. לפי שעה, עשרות מדיירי שני הבניינים הסמוכים בחדרה לנים בשבוע האחרון עם משפחותיהם במלון בנתניה או אצל קרובי משפחה.

מחברת גינדי השקעות נמסר בתגובה: "צר לנו על כך שבעוד שהחברה פועלת ועושה ככל שביכולתה לסייע לדיירים, יש מי שעושה שימוש ציני בנושא על גבם ושלא לטובתם״.