לקראת שחרור המחבלים: צו פינוי למאהל המשפחות השכולות

בארגון המשפחות השכולות זועמים על צו הפינוי שהוציאה עיריית י-ם למאהל המחאה שהקימו מול בית רה"מ. "ראש הממשלה והשרים לא מסוגלים להתמודד עם זעקת המשפחות ורוצים לסתום לנו את הפה", נמסר מהארגון. העירייה: "לא ניתן להפוך את המרחב הציבורי למקום מגורים ולבנות מאהל החוסם את המעבר, אין מניעה להפגין"

ראש העיר ברקת במאהל (חדשות 2)

אחרי ההפגנה אמש ולקראת ביצוע השחרור של 26 המחבלים הפלסטינים שצפוי בעוד יומיים, הוציאה עיריית ירושלים הבוקר (א') צו פינוי למאהל המחאה של המשפחות השכולות - שהוקם מול בית ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעירייה הבהירו כי "אין כל מניעה להפגין מול בית ראש הממשלה בכל שעות היום. עם זאת, לא ניתן להפוך את המרחב הציבורי למקום מגורים ולבנות מאהל לשינה החוסם את המעבר, זאת ללא קשר לנושא ההפגנה או זהות המפגינים וזהו נוהל החל על כל המבקשים להפגין במקום. קיום הפגנה במקום מחייב תיאום וקבלת אישור של משטרת המחוז והעירייה". המפגינים מצדם הבהירו כי ממילא לא התכוונו ללון במקום בקור הירושלמי, והם לא יפונו.

בארגון המשפחות השכולות הגיבו בזעם להחלטה. "ראש הממשלה והשרים לא מסוגלים להתמודד עם זעקת המשפחות ורוצים לסתום לנו את הפה, אך מהלך זה לא יצליח", נכתב בהודעת הארגון. "נמשיך את מחאתנו ומאבקנו הצודק".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הגיע למאהל והדגיש כי לא ידע על הוצאת הצו. "זכותכם הדמוקרטית להפגין, ולא רק שלא נמנע אנחנו גם נעזור לכם", אמר. "הכאב של המשפחות השכולות ברור, אין אחד שלא מבין את זה, כולל בממשלה. באתי קודם כל להזדהות עם הכאב של המשפחות השכולות".

צו הפינוי שהוציאה העירייה (חדשות 2)

המשפחות השכולות: "לא מתכוונים להתפנות"

אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם שנרצח בשנת 1984 ושרוצחיו צפויים להשתחרר בפעימה השלישית, אמרה בתגובה להחלטה כי "יש כאן איפה ואיפה. אנחנו רוצים להישאר במאהל עד יום שחרור האסירים, לא נישאר יום אחד אחר כך". לדבריה, אמרו למשפחות כי ההוראה לפנותם הגיעה מדרגים בכירים.

"פנינו לראש העיר ברקת ואנחנו לא מתכוונים להתפנות", הוסיפה תמם, שסיפרה כי הבוקר נתקלה קבוצת מוחים בשיירת ראש הממשלה. הם קראו לעברו "תתבייש" בשל ההחלטה לשחרר אסירים ובשל צו הפינוי.

אמש הפגינו עשרות בני משפחות שכולות, שיקיריהם נרצחו בידי מחבלים פלסטינים, מול בית ראש הממשלה נתניהו על השחרור הצפוי של 26 אסירים פלסטינים ביומיים הקרובים. המפגינים הקרינו על מסך גדול שהוצב במקום סרטים שבהם נראו משפחות שכולות מדברות על יקיריהן. הם נשאו שלטים, שעליהם נכתב בין היתר: "שר הביטחון, שחררת רוצחים" עם תמונתו של משה (בוגי יעלון) ו"ראש הממשלה, לא מנהיג שקרן", עם תמונת נתניהו.