קריסת המרפסות בחדרה: כשלים דומים התגלו בבניין הסמוך

בדיקת שיקוף שנערכה לבניין סמוך לזה שבו קרסו שתי מרפסות, גילתה כשלים דומים ומחסור בברזלים. עקב כך הוכרז גם הבניין הזה, שמאוכלס כולו - כמסוכן. אנשי העירייה התריעו בפני הדיירים כי עליהם לעזוב ללא דיחוי

המרפסות שקרסו בחדרה (אלון שני, חדשות 2)

נמשכת חקירת קריסת המרפסות בחדרה: יומיים לאחר ששתי מרפסות התמוטטו בבניין החדש שנבנה על ידי חברת גינדי השקעות, בדיקות שנערכו העלו כשלים דומים גם בבניין הסמוך, המאוכלס כולו - כך פורסם בגלובס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול (ד') הגיע לידי חדשות 2 דוח מהנדס בניין אשר קובע כי "כשל מבני מהותי בשלד הבניין" הוביל לאירוע החמור, שרק במזל הסתיים ללא נפגעים. ממסמכים שהועברו עד כה למשטרה עולה חשד לרשלנות. מפקד מחוז חוף במשטרה ניצב חגי דותן הנחה להעביר את החקירה לידי מפלג ההונאה של המחוז בשל מורכבות האירוע. טרם נעצרו חשודים בפרשה, אך גורמים במשטרה מעריכים כי החקירה תהיה מורכבת ותכלול מצעד נחקרים מהחברה היזמית, המבצעת וגורמי מקצוע נוספים.

לאחר שהבדיקה הראשונית העלתה כי לא נעשה שימוש מספק בברזל במרפסת שקרסה, נעשתה בדיקת שיקוף של הבניין האמור כמו גם של מרפסות הבניין הסמוך. בדיקה זו העלתה ממצאים חמורים כפי שנמסר היום מעיריית חדרה: "בדיקת שיקוף שנערכה התגלה כי בבניין הסמוך המאוכלס כולו, קיימים כשלים דומים ומחסור בברזלים ולכן מתעורר חשד סביר שהגורמים שהובילו לקריסת המרפסות עלולים להוביל למפגעים נוספים בשני הבניינים".

הבניין שנפגע בחדרה

שני הבניינים הוכרזו מסוכנים

מסיבה זו הוכרז גם הבניין השני כמסוכן ומהעירייה נמסר כי אנשיה עברו בין הדירות והתריעו בפני הדיירים כי עלייהם לעזוב את הדירות ללא דיחוי. הודעה נמסרה גם לחברה היזמית. העירייה פסלה את טפסי האיכלוס לשני בנייני המגורים וכעת נשקלת המשך הפעילות. בדו"ח הבדיקה שנערכה על ידי ישראל דוד והוגש לעיריית חדרה נכתב: "נראה כי זהו אך נס שהמרפסת של קומה 8 לא נפלה מיד עם פירוק התבנית שלה". יש לציין שתיאור זה מתייחס למרפסת שאכן קרסה בסופו של דבר.

בעקבות קבלת הדו"ח החמור דורש מנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון מחברת גינדי השקעות הסברים מלאים לסתירות שהתגלו בין הדו"חות שהוגשו לעירייה טרם קבלת טופס 4 לבין הממצאים החדשים. במקביל פועלת העירייה במישור המשפטי כדי להודיע ליזם כי נבחנת האפשרות לבטל את ההיתר כליל, מה שיחייבו לבדוק לא רק את הכשל בבניית המרפסות אלא את העמידה בדרישות ההיתר מתחילת הבנייה.