כך כבשו מצלמות הרכב את הישראלים

הטרנד הרוסי הצליח להפוך לדבר החם גם בכבישי ישראל. הישראלים חיבקו בשתי ידיים את החפיץ החדש, מצלמת הרכב, והחלו לתעד כל שנייה על הכביש. כעת, עבירות תנועה מתועדות ומגיעות בקלות לרשת, מה שמגביר את ההרתעה מול הנהגים המשתוללים

על רקע התיעוד הבלעדי שהגיע לידי חדשות 2 Online, ובו נראה שוטר עולה על אי תנועה ומתנגש באופנוע, קשה להתעלם מהתופעה ששוטפת את ישראל בחודשים האחרונים: מצלמת הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מה שנחשב לפני פחות מחצי שנה לתגלית מרעישה שהגיעה אלינו מרוסיה, הפך לדבר שכיח שניתן לראות כמעט על כל מכונית הנוסעת בכבישי הארץ. הנהגים מתקינים את המצלמות, מתעדים כל שנייה במהלך נהיגתם, ולעיתים צדים עברייני תנועה או משתמשים בחומרים כדי להוכיח את טענותיהם במקרים של מעורבות בתאונות דרכים.

"זה כמו שרוכשים הרבה צעצועים של גאדג'טים ברכב", הסביר את התופעה הד"ר משה בקר, מומחה לתחבורה, לחדשות 2 Online. "יש הרבה חברות מכוניות שמתקינות אביזרים וגם מצלמות כחלק ממערך המולטימדיה ברכב".

"זה בהחלט דבר חיובי", המשיך ד"ר בקר. "זה שופך אור על הסיטואציה שהייתה ונותן את האמת, ויש בזה גם גורם הרתעתי. זה עוזר הרבה מאוד לחקירה. זה חוסך היבטים משפטיים וחושף את האמת".

בתיעוד הבלעדי שנחשף היום בחדשות 2 Online, נראה טנדר משטרתי חוצה את נתיבי איילון משמאל לימין מבלי לאותת, חוצה פס הפרדה ומתנגש ברוכב אופנוע - שהועף כתוצאה מהפגיעה ופונה מהמקום על ידי ניידת טיפול נמרץ.

גם בחודש שעבר תועדה באמצעות מצלמת רכב עבירת תנועה שנגמרה בלי נפגעים רק בנס: בתאונת דרכים שאירעה בירידה מהגבעה הצרפתית בירושלים לכביש מספר תשע, סמוך לשכונת רמת שלמה, ניתן היה לראות כיצד הרכב הפוגע שועט בין הנתיבים, עובר על שטח הפרדה לא בנוי, פוגע באחת המכוניות - וחוזר אל הנתיב השמאלי תוך שהוא חוצה אי תנועה.

רענן גורמס, נהג מונית ותושב האזור שנסע בכביש, התקין ברכבו מצלמה נייחת על השמשה שקלטה את התאונה שהתרחשה מולו שבה נראה הרכב כשהוא נוסע בפראות ומסכן את שאר הנוסעים בכביש. הוא נעצר רק לאחר שהתנגש במעקה הכביש. באירוע עצמו לא היו נפגעים, וכעבור מספר ימים - בעזרת התיעוד - הצליחה המשטרה לעצור את הנהג החשוד.