2013: מספר הנהגים הצעירים שנהרגו הוכפל

שנה קטלנית יותר בכבישים: עמותת "אור ירוק" פרסמה נתונים המסכמים את השנה ומהם עולה כי מספר הנהגים הצעירים שנהרגו השנה קפץ מ-18 ל-38 לעומת השנה שעברה. גם המספר הכללי של הנספים בדרכים עלה ב-5%, כמו גם כמות התאונות הקטלניות שבהן מעורבות משאיות וכלי רכב דו גלגליים

עלייה במספר ההרוגים בתאונות (דוברות איחוד הצלה)

עמותת "אור ירוק" מסכמת עוד שנה קטלנית בכבישים, כשבניגוד לשנים קודמות הפעם נרשמה עלייה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים. מתחילת שנת 2013 נהרגו 296 בני אדם בתאונות דרכים, לעומת 283 בשנה שעברה - עלייה של 5%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתון בולט נוסף הוא הזינוק במספר הנהגים הצעירים, עד גיל 24, שנהרגו. בשנה שעברה נהרגו 18 נהגים צעירים בתאונות, השנה המספר הזה הכפיל את עצמו ואף יותר - 38 נהגים צעירים איבדו את חייהם בתאונות.

מהנתונים עולה עוד, כי השנה נרשמה גם עליה חדה במספר ההרוגים בתאונות דרכים שבהן מעורבות משאיות. בשנת 2012 התרחשו 50 תאונות קטלניות שבהן היו מעורבות משאיות ואילו בשנת 2013 התרחשו 61 תאונות כאלה. עלייה בשיעור דומה נרשמה גם במספר כלי הרכב הדו-גלגליים שהיו מעורבים בתאונות קטלניות.

במגזר הערבי נרשמה השנה עליה של כ-10% במספר ההרוגים בתאונות דרכים ביחס לשנה הקודמת - 106 נהרגו השנה לעומת 96 בשנה שעברה. כשליש מהרוגי תאונות הדרכים בישראל אינם יהודים, שיעור הגבוה משיעור האוכלוסייה הלא יהודית בישראל, כ-20%.

"המדינה חייבת לשים את נושא תאונות הדרכים בראש סדר העדיפויות שלה", התייחס לנתונים מנכ"ל "אור ירוק" שמואל אבואב. "אני קורא לשר התחבורה להשקיע תקציבים למען הצלת חיי אדם בכבישים. הראינו כי במלחמה הזו אפשר לנצח ותאונות דרכים אינן גזירת גורל".