סלאח נהרג בגיל 22: "היום הראשון והאחרון על הגבול"

ההרוג היום על גבול הרצועה הוא סלאח אבו אלטיף בן ה-22 מרהט, שעבד על הגדר ותיקן את נזקי הסערה. בן דודו סיפר: "הגיע הזמן לסיים את כל המלחמות, לא צריך עוד משפחות שכולות". מנהל העבודה שלו: "הוא היה אדם זהב, לא חשבנו שזה יכול לקרות"

סלאח אבו אלטיף בן ה-22 מרהט, הגיע היום לראשונה לגבול צפון רצועת עזה כדי לתקן את הגדר שנפגעה בסערה האחרונה. היום זה הפך לאחרון בחייו, לאחר שנורה למוות בידי צלף פלסטיני. על פי צה"ל, מדובר בהרוג הישראלי הראשון בעוטף עזה מתום מבצע "עמוד ענן" בנובמבר 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו אלטיף עבד במשך יותר משנה בחברה הקבלנית, שנשכרה לעבודות על ידי אגף הבינוי במשרד הביטחון. אביו, נהג משאית, הובהל ליישוב לצורך סידורי הלווייתו ועדיין מתקשה לעכל את האסון שנפל על משפחתו.

"בגיל 22 נלקחו החיים שלו בגלל עצימת עיניים? אנחנו כועסים על הפוליטיקאים ועל הצד השני. שיפסיקו עם מלחמות הדמים האלה", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online בן דודו חאלד. "אין הבדל בין דם יהודי לערבי, כאב זה כאב, לא חשוב איזה צד זה. אני חושב שהגיע זמן לשים קץ לכל העניינים האלה - למה צריך עוד משפחות שכולות?". במשפחתו ציינו כי הוא כבר החל לבנות בית חדש ותכנן להתחתן בקיץ הקרוב.

חיילים באזור התקרית (רוני מרדכי, חדשות 2)

מנהל העבודה: "אמרו לנו שעלולים להיות צלפים"

אהרון שבת, מנהל החברה הקבלנית שהעסיקה את אבו לטיף, סיפר לחדשות 2 Online: "המזמין של העבודה התקשר אלי ואמר לי שיש יריות. הוא היה בחור טוב, ממש זהב. עכשיו מפחיד מאוד לעבוד שם. היו חיילים ששמרו עלינו אבל זה לא עזר. אמרו לנו שעלולים להיות צלפים, אבל לא חשבנו שמשהו כזה יקרה".

ממלא מקום ראש עיריית רהט, עטא אבו מדיעם, סיפר כי שמע על האסון במהלך דיון בעירייה: "קשה למשפחה מאוד לעכל את זה, וזה טראגי לעיר כולה. הוא בסך הכל צעיר שרצה לפרנס את משפחתו והוא קורבן לקונפליקט הישראלי-פלסטיני". אבו מדיעם ציין כי גורמי רווחה נשלחו כדי לסייע למשפחה.

מותו נקבע בבית החולים (מחלקת ביטחון, מועצה אזורית שדות נגב)

סלאח אבו אלטיף נפגע בחזהו מירי, במהלך העבודות, וקיבל טיפול רפואי ראשוני בשטח. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע - שם נקבע מותו. 

לאחר האירוע, כוחות גדולים של צה"ל פתחו בסריקות נרחבות באזור, וצה"ל תקף מטרות בעזה. דוברת המועצה האזורית שער הנגב מסרה כי התושבים ביישובי עוטף עזה לא קיבלו הנחיות מיוחדות בעקבות האירוע, אך החקלאים באזור הונחו שלא לעבוד במרחק של פחות מק"מ מהגבול.