הידרדרות חמורה במצבו של השר אורי אורבך

ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין הגיעו הלילה לחדרו של אורבך בבית החולים, בעקבות החמרה משמעותית במצבו של השר, הסובל ממחלה המטולוגית. "הרופאים נאבקים על חייו, אנו קוראים להמשיך להתפלל לרפואתו", נמסר ממשפחתו

הרופאים נאבקים על חייו (Uri Lenz/ FLASH90)

ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין הגיעו הלילה (ראשון) לחדרו של השר אורי אורבך (הבית היהודי) בבית החולים שערי צדק בירושלים, לאחר שבשעות הערב חלה הידרדרות משמעותית במצבו. ממשפחתו של אורבך נמסר כי הרופאים נאבקים על חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משפחת אורבך קוראת להמשיך להתפלל לרפואת אורי שרגא בן פנינה, מודה על האהבה והדאגה ומבקשת להימנע מביקורים ומהפצת שמועות", נמסר ממשפחתו של השר, שסובל ממחלה המטולוגית.

"בואו נתפלל בכל ליבנו למען אהובנו אורי אורבך שנלחם בשעה זו על חייו", כתב הלילה יושב ראש הבית היהודי והשר נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "כולנו נושאים תפילה להחלמתו המהירה של חברי כאח לי, השר אורי אורבך", הצטרף לדברים חבר הכנסת איתן כבל (המחנה היהודי).

לפני כשבועיים הוחלט כי בשל מצבו הרפואי יעביר ראש הממשלה נתניהו הצעה לפיה יוכרז השר אורי אורבך כנבצר זמנית - כלומר כשר שלא יכול למלא את תפקידו באופן זמני. נקבע כי ממלא מקומו יהיה יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, אליו יועברו סמכויות המשרד לאזרחים ותיקים.

התפנה לטפל בבריאותו

לפני כחודש הודיע השר אורבך כי בכוונתו להקדיש את הזמן הקרוב לטיפול דחוף בבריאותו. "תודה על תפילותיכם ודאגתכם", כתב לעוקבים אחריו בפייסבוק. "הימנעו נא מביקורים ומהפצת שמועות". גם יו"ר מפלגתו של אורבך השר נפתלי בנט פרסם הודעה שבה ביקש להתפלל לשלומו.

מספר ימים קודם לכן התייחס אורבך לראשונה לבריאותו המידרדרת. "אני מתפנה בתקופה הקרובה לטפל בענייני הבריאות שלי באופן אינטנסיבי יותר, כדי שאוכל בקרוב לשוב בבריאות שלמה בעזרת השם לעבודתי בכנסת ובממשלה", כתב.

הוא הוסיף כי "מוטב לעשות הפוגה הכרחית זו דווקא בתקופה שבה הכנסת והממשלה פועלות בעצימות נמוכה. אני מקווה לשוב בהקדם בכוחות מחודשים לעשייה הציבורית ומאחל לרשימתנו המצוינת הצלחה בבחירות הכלליות. בעזרת ה' נעשה ונצליח".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לא נשאר אדיש לדבריו של אורבך וביקש מעוקביו הרבים להתפלל לשלומו. "חברי האהוב והיקר לי כאח, השר אורי אורבך, זקוק לתפילות של כולנו לרפואתו. אנא, עם ישראל כולו, שאו תפילה כל אחד בדרכו, ובקשו רפואה שלמה לאורי", כתב השר, שהוסיף את שיר המעלות לפוסט.