משפחת השוטר שנדקר בפיגוע: "מקווים שייצא מזה"

קרוביו של איש הביטחון הקהילתי של היישוב אדם, שאושפז במצב בינוני אחרי שנדקר בגבו על ידי פלסטיני – מתפללים לשלומו. "אנו רוצים שהוא יחזור לעבוד במה שהוא אוהב", אמרו בני המשפחה למקורביהם. השוטר מורדם ומצבו יציב. במקביל, מצוד מתנהל אחר החשוד בדקירה

השוטר עדיין מאושפז בביה"ח (פלאש 90, יונתן סינדל)

השוטר הקהילתי האהוב של היישוב אדם, שנפצע היום (ב') בינוני לאחר שנדקר בגבו באמצעות סכין באורך 15 סנטימטרים על ידי פלסטיני - עדיין מאושפז. משפחתו וקציני משטרה הגיעו לבית החולים שערי צדק שבירושלים, והביעו תקווה שהוא ישוחרר ויחלים בהקדם האפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מאוד מקווים שהוא לא יהיה נכה, כי הוא סובל מכל מיני פגיעות", אמרו בני המשפחה למקורביהם בבית החולים, שם יקירם עדיין מורדם לאחר שעבר ניתוח. "אנחנו לא רוצים שהוא ייצא מזה נכה ושהוא יוכל לחזור לעשות את מה שהוא כל כך אוהב". למעט בני המשפחה שהגיעו למקום, היו גם קציני משטרה שקראו תהילים.

מחקירת האירוע עולה כי השוטר עמד בכיכר וכיוון את התנועה, בעקבות תאונת דרכים שהייתה במקום, שעה שהפלסטיני הסתער עליו ודקר אותו בגבו. הוא התחיל לזחול בכוחות עצמו עד לקצה הכיכר ושם התמוטט. כוחות ביטחון שהגיעו למקום ירו מספר יריות אך החשוד הצליח להימלט.

כוחות בזירת הפיגוע באדם (פלאש 90, יונתן סינדל)

"מקווים שהוא ישוב לעבודתו"

ביישוב אדם סיפרו על אדם מסור לעבודתו, שתורם רבות ויוזם מעבר לנדרש. "הוא מינף את נושא המתנדבים של המשמר האזרחי בתוך היישוב, וכולם אוהבים אותו ומעריכים אותו מאוד", סיפר גורם ביישוב. "הוא מקבל עכשיו הרבה ברכות החלמה ונותר לנו רק להתפלל שהוא יחזור לעצמו".

עלי חוסיין, רבש"ץ (רכז ביטחון יישוב צה"לי) היישוב, מכיר את השוטר כבר שלוש שנים מתחנת בנימין של המשטרה. "הוא תמיד עוזר ובא לטובת האזרח", סיפר חוסיין לחדשות 2 Online. "אני מאמין שהוא יתגבר על זה כי הוא אדם חזק באופי וכולנו מחכים שהוא יחזור לפה".

הפלסטיני עדיין לא נתפס (משטרת ש"י)

השוטר: "כואב לי, אבל אני בסדר"

רכזת הקהילה קרן חיימי, חזתה באירוע בזמן שיצאה עם הרכב מהיישוב לכיוון שער בנימין. "ראיתי דמות רצה מאחוריו, ולא הבנתי בהתחלה מה אני רואה", היא שיחזרה. "אז ראיתי את השוטר מתמוטט, ואת השוטר לידו רץ עם נשק שלוף לכיוון הבחור שדקר".

היא ציינה כי מיד עצרה את הרכב שלה ורצה לעבר השוטר שנפצע. "דיברתי איתו, אמרתי לו שהוא חזק ושיחזיק מעמד, והוא אמר לי שכואב לו אבל הוא בסדר", היא המשיכה לתאר. "כוחות ההצלה הגיעו מהר - תוך 7 עד 10 דקות, זה הכל קרה ממש תוך שניות, וזה קרה לי מול העיניים".

במקביל, כוחות הביטחון מבצעים סריקות אחר הפלסטיני החשוד במעשה, שנמלט מהזירה לפני שהצליחו לעצור אותו. שני גדודים מחטמ"ר בנימין באוגדת יהודה ושומרון, כוחות מיוחדים של צה"ל ולוחמי מג"ב פשטו על שלושה כפרים באזור, ביניהם הכפר ג'אבה, בניסיון לאתר את הפלסטיני שנמלט.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv