4 מרפסות קרסו בבניין מגורים חדש בחדרה

במהלך הלילה קרסו 4 מרפסות בבניין שבנייתו הושלמה לאחרונה בשכונת דניה בחדרה. בנס אף אחד לא היה מתחת לבניין, שעדיין לא אוכלס ברובו, וטרם ידועה הסיבה לקריסה. אחד מתושבי השכונה סיפר לחדשות 2 Online: "זה היה נראה כמו פיגוע"

אחת המרפסות שקרסה

תושבי שכונת דניה בחדרה לא האמינו למראה עיניהם כשקמו הבוקר (ב'), והבחינו בכמה מרפסות שקרסו באחד הבניינים בשכונה. הבניין החדש, שנבנה על ידי חברת "גינדי השקעות", טרם אוכלס ולמרבה המזל לא היו נפגעים בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיכאל ליבין, שהיה אמור לעבור בשבוע הבא לדירה בה קרסה המרפסת, הביע את אכזבתו הרבה ממה שאירע הלילה. "אני ואשתי השקענו כאן יותר ממיליון שקלים על דירה בת ארבעה חדרים", אמר ליבין. "אני ואשתי לבד כאן בארץ. אין לנו לאן ללכת ועכשיו נתקענו עם הבניין הזה. כל ההעברות שנקבעו לשבוע הבא ואני מקווה שבעל הדירה השכורה יאריך לנו את החוזה ואולי נצליח להאריך את שהות בננו בן השנה בגן".

"שמענו רעש מאוד חזק בסביבות 1:30 בלילה", סיפר תושב השכונה אלדד טוויג. "לא הבנו בכלל במה מדובר. אשתי אמרה לי שזה נשמע כאילו גוררים פסנתר ברחוב. רק כשקמנו בבוקר ראינו שארבע מרפסות בבניין מולנו קרסו. זה היה נראה כמו אחרי פיגוע".

לדברי טוויג, מדובר בבניין חדש, שרובו עדיין לא אוכלס בדיירים חדשים. "התחילו לאכלס את הבניין ממש לאחרונה. לדעתי עדיין לא היו שם דיירים. זה לא הפרויקט שנראה הכי טוב באזור והרבה אנשים שהגיעו לראות את הבניין סיפרו על קירות עקומים".

"הרבה סיפרו על קירות עקומים"

"מבחוץ הפרויקט נראה דווקא מאוד יוקרתי", הוסיף טוויג. "במרפסות שנפלו היה אפילו דשא מלאכותי. בתמונות שצילמתי לאחר הקריסה ניתן לראות את הדשא הסינתטי מבצבץ מההריסות".

מורן שימייב אם לשני ילדים בכיתה א' וילד בן 3 שהתה בדירתה בזמן שהמרפסת קרסה. "סמוך לשעה 1:30 שמעתי פיצוץ אדיר", סיפרה מורן. "לא הבנתי מה קרה אז רצתי לראות מה קורה. מצאנו מסתור ברכב. אני לא מוכנה להיכנס לדירה שרכשנו בבניין בו התרסקה המרפסת. זה פחד אלוהים אני לא סומכת על הקבלן".

עיריית חדרה הכריזה על הבניין כמבנה מסוכן

אריק דותן, שהעביר כבר את תכולת דירתו אל הבניין החדש ואף התקין מזוזות, אמר כי "כנראה שחסכו בעלויות חומרים. זה נראה כמו אסון ורסאי. זה זלזול מצד הקבלן". דותן הוסיף כי "זה נראה כמו בנייה בכמה מאות אלפי שקלים ולא הסכום שהשקענו".

במקביל, הכריזה עיריית חדרה על הבניין בו קרסה הלילה מרפסת בעיר כמבנה מסוכן. מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון הנחה את מהנדס העיר לבטל את טופס 4 שהוצא לאחרונה לבניין. מהעירייה נמסר כי היא דורשת מהיזם בדיקה יסודית של שני המבנים.

"מדובר בפרויקט שקיבל היתר בנייה לאחר הצגת כל האישורים הנדרשים על פי חוק", מסרו בעירייה. "המבנה קיבל את כל האישורים לרבות אישורי קונסטרוקטור, יציבות המבנה, חוזק החומרים ואיכותם על ידי הגורמים המוסמכים כפי שנדרש, ורק לאחר השלמת כל האישורים כחוק התקבל טופס האכלוס. ראוי לציין בהקשר זה כי העירייה אינה קשורה במישרין ומי שאמור לתת את הדין הם מי שחתמו על האישורים עד כה".

"העירייה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה ודורשת מהיזם בדיקה יסודית של המבנה ושל מבנה שני שכבר אוכלס ואף הוא הוקם על-ידי חברת גינדי", אמרו בעיריית חדרה. "דיירי הבניין הסמוך התבקשו שלא לעשות שימוש במרפסותיהם עד קבלת תוצאות בדיקת העמסה עדכנית. לשתי המשפחות המתגוררות בבניין הוצע דיור חלופי, אך נכון לשעה זו הם בחרו בהסדרים פרטיים. העירייה עומדת בקשר עם הדיירים בשני הבניינים".

מחברת "גינדי השקעות" נמסר בתגובה: "החברה הקבלנית שבנתה את הבניין בחדרה ואחראית כקבלן מבצע על איכות הבנייה הינה חברת 'אורתם מליבו' - אחת מחברת הבנייה הוותיקות והמקצועיות בישראל. החברה נדרשה לבדוק באופן מיידי את הסיבות שגרמו למקרה ולבצע את כל הדרוש בנושא. חברת 'גינדי' היזמית תלווה את התהליך מול חברת הקבלן ומול הדיירים, תעמוד לצידם ותסייע להם ככל שניתן".