מנזקי הסופה: עצים קרסו על קברים בבית העלמין בצפת

תושב צפת שהגיע לבית העלמין על מנת לטפל בקבר של סבו נדהם לגלות כי עצים שקרסו בסופה עדיין מונחים על המצבות באין מפריע. "נחרדתי לראות את הדבר הזה, זה נוראי", סיפר. בעיריית צפת הסבירו: "יש לנו מוסדות חינוך וציבור לתקן. בהמשך נגיע גם לבתי העלמין בעיר"

בית העלמין בצפת (דרור אסייג)

יותר משבוע חלף מאז התבהר מזג האוויר והסופה הקשה שפקדה את אזורנו חלפה, אך הנזקים שהביאה עמה עדיין ניכרים: תושב צפת שהגיע בשעות הצהריים (א') למקום נדהם לגלות כי עצים שקרסו עקב היערמות השלג עדיין מונחים על המצבות במקום. בהנהלת בית העלמין הסבירו - אין ציוד מתאים לפינוי המפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגעתי לבית הקברות כדי לשטוף את הקבר של סבא שלי ונחרדתי לראות את הדבר הזה", סיפר דרור, תושב צפת, לחדשות 2 Online. "אלה עצי ברוש גדולים שיושבים על יותר מעשרה קברים, זה כל כך חרה לי. יש לי צמרמורת מהדברים האלה, זה נוראי, חלמאות לא נורמלית".

עצים קרסו על מצבות בבית העלמין (דרור אסייג)

לאחר שהבחין בנזק שנגרם לבית העלמין, פנה דרור למנהל בית הקברות בדרישה לפנות את העצים, אך לדבריו ענה לו המנהל כי אין להם מסורים או כלי עבודה מתאימים וכי העירייה נמנעת לספק להם אותם.

"הצלחנו להביא רק במהלך סוף השבוע את העיר חזרה למצב של חיים סדירים", הסביר ראש עיריית צפת אילן שוחט בשיחה עם חדשות 2. "יש לנו מוסדות חינוך וציבור לתקן. כרגע אנחנו עדיין עוסקים בנושא זה ופועלים על פי סדר עדיפויות על מנת להחזיר את העיר לשגרת חיים תקינה".

300 טונות של גזם פונו (עיריית צפת)

לדברי שוחט, עד כה פינתה העירייה יותר מ-300 טונות של גזם וכי עדיין מתקבלות בקשות רבות של תושבים שמבקשים סיוע בפינוי קירות ועמודים שקרסו בבתים ובחצרות. "בהמשך נגיע ונטפל גם בבתי העלמין בעיר", הבטיח.