גבר כבן 67 טבע למוות מול נמל יפו

מגן דוד אדום קבע את מותו של גבר כבן 67 שצלל בים, מול נמל יפו, בכדי לטפל ברשת דיג ככל הנראה. חבריו משו אותו מהמים, העלו אותו על סירה וביצעו בו פעולות החייאה. ניידת טיפול נמרץ הגיעה אף היא והמשיכה בפעולות, אך הפרמדיקים נאלצו לקבוע את מותו של הגבר

פעולות ההחייאה ביפו, הבוקר (תיעוד מבצעי מד"א)

גבר כבן 67 מת היום (שבת) כתוצאה מטביעה בים התיכון, קילומטרים ספורים מנמל יפו. חובשים ופרמדיקים של מד"א חברו לסירה שעליה היה בכדי לבצע בו פעולות החייאה, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה עשר בבוקר, צלל הגבר לצורך טיפול ברשת דיג ככל הנראה. מסיבות שטרם ידועות הוא טבע וחולץ על ידי חבריו שהעלו אותו לסירתם כשהוא במצב קשה, והזעיקו את מגן דוד אדום.

הפרמדיקים הזניקו ניידת טיפול נמרץ ובמקביל תדרכו את חבריו כיצד לבצע בו פעולות החייאה, ואלו אכן ניסו לסייע לו במשך דקות ארוכות תוך כדי שהם שטים עם הסירה בחזרה לכיוון נמל יפו.

לאחר מספר דקות חברו הפרמדיקים והחובשים עם הסירה בנמל והחלו לבצע פעולות החייאה בגבר, אולם כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

"הוזנקנו לנמל יפו לחבור עם סירה שדווח לנו שמבצעים בה החייאה על אדם תוך כדי שיט", סיפר רונן כהן, פרמדיק מד"א שהגיע בניידת טיפול נמרץ. "כשהגענו לנמל, המתנו כעשר דקות, ואז הגיעה סירת דייגים ובתוכה גבר כבן 67 מחוסר הכרה ללא דופק ונשימה. התחלנו מיד בפעולות החייאה כשהוא עדיין בסירה, ובהמשך העברנו אותו לרציף בנמל, שם המשכנו בפעולות החייאה מתקדמות וממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

מרחב יפתח של המשטרה חוקר את נסיבות האירוע.