צפו: ריצת אקסטרים בלב השלג

כ-55 רצים בגילאי 16-65 לא חששו מהקור ויצאו הבוקר לריצת אקסטרים בשלג שנותר בגוש עציון. הם עצרו באתרי מורשת ושמעו הסברים. מנהל בי"ס שדה כפר עציון: "כולם יצאו שלמים ונהנו מאוד". כך זה נראה

הסערה הגדולה אמנם מאחורינו, אך באזורים רבים סביב ירושלים השלג עוד לא נמס לגמרי. קבוצת חובבי ריצות אקסטרים ניצלה את ההזדמנות לריצה של 15 קילומטרים בנוף המושלג בגוש עציון. כ-55 רצים בגילאי 16-65 לא חששו מהקור, וכשחלקם עם מכנסיים קצרים והרבה מוטיבציה יצאו לרוץ ביופי הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 07:30 בבוקר יצאו הרצים האמיצים למסלול המאתגר. החבורה, המשתתפת בקורס "נתיבי ארץ-דרך אחרת לרוץ" של בית ספר שדה כפר עציון, לא קיימה ריצה תחרותית אלא "ריצה חברית", במהלכה ערכו הרצים הפסקות ועצירות באתרי מורשת שונים ושמעו הדרכות. המסלול התקיים בגובה של כ-900 מטרים - שם טרם הפשיר כל השלג.

"זה היה מרוץ יוצא דופן, כי בכל הדרך היה שלג ובחלק מהזמן אפילו רצנו על שלג", סיפר לחדשות 2 Online ירון רוזנטל, מנהל בי"ס שדה כפר עציון. "הסברנו לרצים על העקרונות של ריצת שלג, ובעזרת ההכנה כולם יצאו שלמים ונהנו".

הוא העריך כי לא ייצא לו לרוץ שוב בשלג, כי מדובר בשלג שיורד פעם ב-100 שנה על פי הסטטיסטיקות. "יש עדיין משהו כמו 30 סנטימטרים של שלג: חלק מהכבישים כבר פולסו, אבל במקומות פתוחים זה עדיין לא פולס, זה עדיין לא הסוף".