תאונה קטלנית בכביש 1: נדרס למוות בעת תיקון פנצ'ר

גבר כבן 37 שתיקן פנצ'ר ברכב מסחרי נפגע מרכב חולף. לאחר נסיונות החייאה מותו נקבע בזירה. נהג הרכב המסחרי, שעמד ליר הרכב בעת התאונה, נפצע בינוני ופונה לבית החולים תל השומר, ושניים מנוסעי הרכב הפוגע נזקקו לטיפול רפואי. המשטרה פתחה בחקירת התאונה

תאונת דרכים קטלנית בכביש 1 סמוך לנתב"ג: גבר כבן 37 נהרג בעת תיקון פנצ'ר ברכב מסחרי, לאחר שנפגע מרכב חולף. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו נסיונות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההרוג הינו מכונאי רכב שהגיע על מנת לטפל בתקר (פנצ'ר) בגלגל הרכב המסחרי, שירד לשוליים. הרכב הפרטי שפגע במכונית המחסרית גרם לנפילת הג'ק ולמחיצתו של מכונאי הרכב. נהג המשאית, גבר בשנות ה-50 לחייו, עמד ליד הרכב בעת התאונה ונפגע בגפיו. הוא פונה לבית החולים תל השומר במצב בינוני.

התאונה אירעה סמוך לשעה 03:50 לפנות בוקר. נהג הרכב הפוגע, צעיר כבן 19, נפצע קל ופונה גם הוא על ידי מד"א לבית החולים תל השומר. המשטרה הורתה על פתיחת חקירה בנושא, ובוחני אגף התנועה של מרחב השפלה הגיעו לזירה על מנת לחקור את נסיבות התאונה.

"אור ירוק": 7 הרוגים בשוליים בכל שנה

יגאל אסייג, פרמדיק מד"א שטיפל בנפגעים, סיפר: "הוזנקנו לתאונה קשה עם לכוד. כשהגענו למקום ראינו רכב מסחרי גדול חונה בשולי הדרך ומתחת לרכב לכוד גבר בשנות ה-30 לחייו, שככל הנראה נמחץ כשתיקן תקלה ורכב פרטי התנגש ברכב והפיל את הג'ק שהרים אותו". 

"הוא היה מחוסר הכרה ללא נשימה ודופק, עם פגיעת ראש קשה ופגיעה רב מערכתית. הענקנו לו טיפול תוך חילוצו, ואלרח זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו", הוסיף אסייג.

מנתוני עמותת אור ירוק עולה, כי בכל שנה בממוצע נהרגים כשבעה בני אדם בתאונות דרכים שמתרחשות בצידי הדרך. שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק, אמר בתגובה לתאונה כי "בישראל ישנם כבישים רבים עם שוליים צרים או ללא שוליים בכלל, שכל עצירה בהן היא הימור מסוכן על החיים. לא תמיד רק הנהג אשם, והמדינה חייבת לבנות יותר מפרצי עצירה כדי שכלי רכב יוכל לעצור שם ולא בשולי הכביש".

אתמול: שני הרוגים בתאונות

אתמול (ה') נהרג הולך רגל בשנות ה-60 לחייו, לאחר שנפגע מאוטובוס ברחוב ז'בוטינסקי פינת רחוב היצירה בפתח תקווה. חובשים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים בילינסון במצב אנוש עם פגיעת ראש קשה, כשהוא מחוסר הכרה. בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו, לאחר שמאמצי ההחייאה לא צלחו.

בתאונה נוספת אתמול, רוכב אופנוע נדרס למוות על ידי רכב בכביש 44, בצומת הרחובות המלאכה ודרך השבעה בחולון. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה.לאחר זמן קצר נאלץ הצוות לקבוע את מותו בזירה.