תושבים ברמת השרון מתלוננים: פרויקט המגורים מסכן את הילדים

בורות ומפגעים במקומות שונים עלולים להוביל לאסון. כשזה קורה בגן ילדי ובשכונת מגורים – הסכנה גדולה עוד יותר. בדיוק עם המצב הזה נאלצים להתמודד תושבים ברמת השרון, שמפנים אצבע מאשימה לפרויקט מגורים שנבנה במקום - לדבריהם בצורה לקויה

הורים לילדים בגן ברמת השרון חוששים לשלוח ילדיהם אל הגן ויש להם סיבה טובה לדאגה: בורות שנפערו לאחרונה בחצר גן הילדים "פטל" מסכנת את חיי הילדים בכל יום בו הם בגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא שזה לא נוח ולא שזה לא נחמד, זה פשוט מסוכן", מספרת ורד קופילר-אלקיים, אם לילד בגן שבו נפערו הבורות"הילדים כבר שבועיים, בהוראה של העיריה וכל מי שנותן את ההוראות האלה לא יוצאים לחצר כי זה מסוכן".

34 ילדים רשומים בגן, והסכנה לשלומם מדירה שינה מעיני ההורים. הסיבה לכאורה ולדבריהם היא בניין המגורים שהחל להיבנות לפני כשנה צמוד לגן.

בעקבות הבנייה בחודש אפריל קרס שביל הגישה לבית הנמצא בסמוך לגן. לפני כחודש וחצי קריסת הקרקע גם הגיעה לחצר הגן - בורות וסדקים באדמה צצו בדיוק היכן שהילדים משחקים.

נציגי העירייה הוציאו מיד צו להפסקת העבודות, תחמו את האזור המסוכן בגדר והקבלן סגר את הבורות. אבל מבחינת ההורים הבעיה טרם נפתרה. יזמי הפרוייקט טוענים כי הבורות נוצרו מהגשם. אך דוח מהנדס בלתי תלוי למקום, מצא כי החציצה בין חפירות הטרקטורים לבין אדמת גן הילדים, נעשתה כלאחר יד וללא תכנון מוקדם.

היזם והעירייה אומרים כי ישלימו בקרוב קיר חוצץ שימנע אחת ולתמיד את שקיעת הקרקע. אך את הורים ברמת השרון זה לא מרגיע בינתיים. את הפיתרון הם ציפו לראות מוקדם הרבה יותר.