מרדף במדבר: שוטרים אחר מסתננים

כ-100 מסתננים מאריתריאה וסודן עזבו את מתקן השהייה "חולות" בדרום והחלו בצעדת מחאה לבאר שבע. שוטרים ואנשי רשות ההגירה דלקו אחריהם והצליחו לעצור את חלקם. מחציתם הצליחו להימלט

המסתננים לא מוותרים: כ-100 מבקשי מקלט מאריתריאה ומסודן יצאו אחר הצהריים (ה') ממתקן השהייה הפתוח "חולות" בנגב והחלו לצעוד לעבר באר שבע. רשות ההגירה פתחה במרדף אחר המסתננים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסתננים מסרבים לשוב למתקן השהייה בטענה כי מדובר בכלא לכל דבר, ומבקשים הכרה כפליטים. ללא מים או מזון, הם החלו בצעדת מחאה לעבר בירת הנגב. אנשי רשות ההגירה, בסיוע המשטרה, מנהלים מרדף אחר המסתננים ועד כה הצליחו לעצור כמחציתם. היתר הצליחו לברוח והם ממשיכים בדרכם לעבר באר שבע.

"מתייחסים אלינו כמו לחיות". צעדת המסתנני (חדשות 2)

"באנו לישראל, מדינה דמוקרטית, כדי שתגן עלינו ותתן לנו זכויות", אמר אחד המסתננים הצועדים. "אנחנו בני אדם, אבל הם מתייחסים אלינו כמו לחיות. לוקחים אותנו למדבר ומרחיקים אותנו מהאזרחים".

ח״כ דב חנין גינה את מעצר מבקשי המקלט. "רשות ההגירה מפרה בעצמה את החוק שהממשלה יזמה, שהרי אם המתקן הוא פתוח - מותר לצאת ממנו גם בהליכה לבאר שבע", אמר. "ההתנהלות היום רק מוכיחה את מה שאמרנו מלכתחילה - הממשלה יזמה כאן בסך הכל עוד כלא חדש תחת שם מכובס".

עימותים בהפגנת המסתננים בירושלים

שלשום פונו בכוח כמאה מבקשי המקלט שהגיעו ממתקן חולות להפגנה מול קריית הממשלה. מבקשי המקלט הועלו לאוטובוסים על ידי אנשי רשות ההגירה לאחר שהתיישבו על הכביש וניסו לחסום אותו לתנועה.

הפגנת המסתננים בירושלים (חדשות 2)

"עם פקיעת מועד שהות הסודנים מחוץ למתקן, החלו אנשי רשות ההגירה לעצור את הסודנים המפגינים מול הכנסת", נמסר מרשות ההגירה. "כמה מהם התנגדו למעצר, ושוטרים שהיו במקום סייעו לאנשי רשות ההגירה לעצרם ולהעלותם לאוטובוסים שהביאו אותם לירושלים. במקום נותרו מספר פעילי שמאל שליוו אותם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להפגנה במהלך אירוע לציון 60 שנה למשמר הגבול שהתקיים בכנסת. "בלמנו את ההסתננות לאפס מסתננים באמצעות הקמת הגדר, באמצעות פעולות נוספות ובאמצעות אנשי משמר הגבול". ציין נתניהו. "כשם שאנו נחושים לשמור על גבולותינו, אנו נחושים לאכוף את החוק. החוק קיים לגבי כולם. חוק זה חוק ובטח שהוא חל גם על מסתנני העבודה הבלתי חוקיים. המסתננים שהועברו למתקן המיוחד שהוקם יכולים להיות בו, או לחזור לארצותיהם".