למרות מפגעי הסערה, בירושלים רושמים דוחות חניה

העירייה הודיעה כי פקחי החניה ישובו לרשום קנסות לנהגים שרכביהם אינם חונים על פי החוק. אלא שהתושבים זועמים על ההחלטה ה"חפוזה", שכן מפגעי מזג האוויר הסוער עדיין מהווים מכשול עבור רבים מהם, שמכוניותיהם עדיין תקועות בשלג. "זה אבסורד", התלונן אחד התושבים. העירייה: יינתנו דוחות רק היכן שקיימת הפרעה חמורה

כשבוע אחרי הסערה הגדולה שפקדה את אזורנו, השלג והקרח שהצטברו בדרכים רבות בירושלים טרם נמסו, לא כל העצים שקרסו פונו - ומכוניותיהם של נהגים רבים בבירה עדיין תקועות. אלא, שמתברר שהדבר לא מפריע לפקחי החניה בירושלים לשוב ולרשום דוחות, על אף מפגעי הדרך שמצויים בחלקים נרחבים בעיר. תושבים רבים מביעים תרעומת על התנהלות העירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של יוסי זילברמן

התושבים טוענים כי הגשת הדוחות אינה מוצדקת ולדבריהם אף מוקדמת מדי, שכן קיימת מצוקת חניה בעיר בעקבות מזג האוויר הסוער בשבוע שעבר, כמו גם חוסר מקום נאות להחנות את המכוניות בגלל מפגעים שונים ובהם עצים שקרסו ושלג שלא פונה. "ישנם הרבה מאוד מפגעי בטיחות שטרם טופלו והחזרה המהירה לחלק קנסות לנהגים שעדיין לא הזיזו את המכונית היא אבסורד", אמרה בזעם שירי, תושבת העיר, בשיחה עם חדשות 2 Online.

עם פרסום ההודעה היום (ה') על הכוונה לשוב ולרשום דוחות חניה, הביעו תושבים רבים כעס בעמוד הפייסבוק של עיריית ירושלים. "זו חוצפה שאין כדוגמתה", כתב הגולש מתי. "קודם תפנו את השלגים מכל העיר, אי אפשר ללכת בשום מקום".

"יש דברים דחופים יותר" (חדשות 2)

"יש דברים דחופים יותר מאשר קנסות"

אלי, גם הוא תושב העיר, הגיב: "תגידו, אתם צוחקים עלינו? אתם לא מתביישים? תתחיל לעבוד ולנקות את העצים שנפלו ואת ערימות השלג בצידי הדרכים. המדרכות מסוכנות להליכה והרחובות הקטנים הם סכנה ממשית".

גם גילה, שעובדת באחת משכונות מרכז העיר, התלוננה על החלטת העירייה. "פשוט אין מקום אחר להחנות את הרכב", אמרה. "יש דברים דחופים הרבה יותר לטפל בהם מאשר לתת קנסות לאנשים".

גורמים באגף החניה של העירייה ציינו בפני התושבים כי הקנסות יינתנו רק לכלי רכב שיש באפשרות בעליהם להזיזם או שאינם מכוסים בשלג.

עיריית ירושלים מסרה בתגובה: "פקחי החניה הונחו להגיש דוחות במקומות פנויים משלג, גזמי עצים ומפגעים אחרים. דוחות חניה יוגשו היום רק במקרים בהם קיימת הפרעה חמורה וסיכון למעבר הולכי רגל. בחניה מסודרת יוגשו דוחות כאמור לעיל ובתנאי שהמדחן הסמוך תקין".

עוד הוסיפו בעירייה, כי "ההחלטה להחל בהגשת דוחות חניה התקבלה לאחר הערכת המצב ובדגש על חניה אסורה המהווה הפרעה חמורה זאת על מנת להחזיר את שגרת היום יום לתושבי העיר והמבקרים בה".