הרכב החליק בכביש הקפוא: "מפחד לעזוב את הבלם"

את הנסיעה הזאת נמרוד כהן לא ישכח במהרה: במהלך נסיעה באזור כנסיית גת שמנים בירושלים, בכביש מכוסה בקרח, החל כלי הרכב בו נהג להידרדר לאחור ונעצר רק על סף תהום. כהן התקשר בבהלה למשטרה, שם הדריכו אותו איך להימנע מאסון. "אם האוטו מידרדר אחורה – צא ממנו", הורו לו השוטרים. האזינו להקלטת השיחה עם מוקד המשטרה

עוד מתוצאות ימי הסערה: נמרוד כהן נסע שלשום (ב') במכוניתו באזור כנסיית גת שמנים בירושלים בכביש מכוסה קרח. את מה שעבר עליו קלט מכשיר ההקלטה של מוקד המשטרה, שאליו התקשר כשהוא מבוהל וחושש מפני תאונה שעלולה להתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני פה עם רכב מסוג 'איסוזו' ואני ממש על קצה התהום", נשמע קולו המפוחד של נמרוד בהקלטה המשטרתית. "אני מפחד לעזוב את הבלם", המשיך, ומצידו השני של הקו נשמע קולו של השוטר שליווה אותו: "אל תעזוב את הבלם, למרות שאם אתה מחליק על הקרח - גם בלם לא יעזור".

סכנה בכביש החלק (חדשות 2)

"הכביש נראה רטוב אבל אי אפשר היה להבחין אם זה קרח או מים", סיפר הנהג נמרוד כהן אחרי התקרית. "איבדתי שליטה על הרכב שהתחיל להידרדר לאחור. בהתחלה הרכב לא נעצר וכשהצלחנו זה היה במרחק 50 ס"מ מפי התהום". לבסוף, כשהבין השוטר שנמרוד נמצא בסכנה ממשית, הורה לו: "אם האוטו מידרדר אחורה - צא ממנו". 

"הגענו לשם ומצאנו את הרכב כשהרבה מאוד קרח חוסם את הכביש", סיפר אחד השוטרים שסייעו לנמרוד. "רצנו אליו וראינו שהנהג יושב בפנים מבוהל מאוד. ביקשנו ממנו לא לזוז כי אם הוא ימשיך הוא יידרדר למטה". לדברי השוטר, צוות כיבוי שהגיע למקום סייע לשטוף את הקרח ויחד עזרו לכלי הרכב להחליק למקום בטוח. לאחר שחולץ בבטחה הודה הנהג על הסיוע שקיבל והדגיש: "המשטרה לא עזבה אותי על הקו לרגע".

האירוע הזה מצטרף לאירוע נוסף שהתרחש בתחילת החודש, אז התקבלה במוקד המשטרה שיחת מצוקה של נהגת שסיפרה כי איבדה את הבלמים במהלך נסיעה מהירה בכביש 6. אל המקום הוזעקו שני מתנדבי אגף התנועה שסייעו לה, בתום מאמצים, לבלום את הרכב בשלום.