בזמן הסופה: מדליות אולימפיות נגנבו מדירה בירושלים

הוריה של החותרת ליאור כרמי, שייצגה בעבר את ישראל בשתי אולימפיאדות, נאלצו לעזוב את ביתם בסוף השבוע בשל הפסקות החשמל התכופות והקור העז. כשחזרו לביתם, נחרדו לגלות כי פריטים יקרי ערך נלקחו על ידי פורצים ובהם מדליות וגביעים של בתם. "אני חוששת שמישהו פשוט יזרוק את הפריטים לפח", אמרה החותרת בצער

ליאור כרמי, ארכיון (רון פרידמן)

הסופה העוצמתית שהכתה בסוף השבוע האחרון גרמה לאלפים מתושבי ירושלים שמצאו עצמם ללא חשמל לעזוב את ביתם בחיפוש אחר יעדים חמימים יותר. מי שניצלו את היעדרותם של התושבים היו פורצי דירות, שבכמה מקרים לקחו עמם ציוד יקר ערך. כך קרה גם לחותרת הקיאק האולימפית לשעבר ליאור כרמי, שגילתה לתדהמתה כי גביעים ומדליות נגנבו מבית הוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון, לאחר שהיו נצורים בביתם ללא חשמל, פונו הוריה של החותרת, תושבי שכונת בית הכרם בבירה - למלון, כדי להתאוורר מהסערה, ובעיקר כדי להתחמם. אתמול הם שבו לביתם ונדהמו לגלות כי הוא נפרץ.

במהלך החיפושים התברר כי בין היתר נגנבו מהדירה גביעים ומדליות שבהם זכתה ליאור, שייצגה את ישראל בשתי אולימפיאדות, בעשרות תחרויות בינלאומיות ובשיאה אף זכתה במדליית ארד באליפות העולם. בין הפריטים הגנובים - שתי מדליות השתתפות מהאולימפיאדות שבהן לקחה חלק - בסידני ובאטלנטה.

הגנבים ניצלו את הפסקות החשמל (חדשות 2)

"ההורים שלי היו נסערים מאוד כשהתקשרו לספר לי על מה שקרה", שחזרה כרמי בשיחה עם חדשות 2 Online. "הצטערתי מאוד והייתי די המומה, מדובר בפריטים בעלי ערך רגשי רב לי ולהם - זה חלק מההיסטוריה שלי. למזלי לפחות מדליית הארד מאליפות העולם שמורה אצלי בבית".

במקביל לפנייה למשטרה, מבקשת כרמי את עזרת הציבור בניסיונות לאתר ולהשיב אליה את המדליות. "אני מפחדת שמישהו פשוט יזרוק את השלל חלילה לפח. אני רק רוצה שיחזירו לנו את המדליות", היא אומרת.

מי שראה את המדליות או יש בידו מידע שיכול לסייע לאתר אותן, מתבקש לפנות למספר הטלפון 03-6761099 או למשרד רואה החשבון "מישר" ברחוב סמטת אלברט 1 ברמת גן.