מבקר המדינה: "בפעם הבאה זו תהיה סופת טילים"

השופט בדימוס יוסף שפירא מותח ביקורת על התנהלות המדינה והרשויות המקומיות בטיפול בנזקי הסופה האחרונה ואומר כי בכוונתו לבדוק את המוכנות אליה. "נחמץ לבי לראות זקנים וילדים קטנים קופאים מקור ושאין מי שיושיט להם עזרה", אמר מבקר המדינה

מבקר המדינה, הבוקר (ליאת מנדל)

ביקורת חריפה נמתחה בימים האחרונים על התנהלות המדינה, הרשויות המקומיות וחברת החשמל בהתמודדות עם הסערה העוצמתית שהכתה באזור. היום (ד') הודיע מבקר המדינה יוסף שפירא כי בכוונתו לבדוק את מוכנות המדינה לסופה, ולנזקים שהביאה עמה. "הפעם זאת הייתה סופה לבנה, בפעם הבאה זאת תהיה סופת טילים", אמר שפירא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכנס המבקרים הפנימיים שנערך במלון דן פנורמה בתל אביב, מתח השופט בדימוס שפירא ביקורת חריפה על התנהלות המדינה, וטען כי ניתן היה להיערך בהתאם לסערה. "החזאים התייחסו לחומרת הסערה, ועל כן בחלון זמן זה היה על המדינה והרשויות הרלוונטיות להיערך באופן הנדרש", הבהיר המבקר. "אני מתכוון לבחון את המוכנות של המדינה באירוע זה ובאירועים אחרים בקנה מידה שכזה".

"לא מדובר באירוע פתאומי והמדינה יכלה להיערך לכל בהתאם", הוסיף שפירא. "נחמץ לבי לראות זקנים וילדים קטנים קופאים מקור ושאין מי שיושיט להם עזרה. לא ייתכן שיש מצב בו בעל תפקיד מסוים מתקשר לשר ומבקש ממנו טובה בדמות הליקופטר או רכב. הדברים צריכים להיות מתואמים מראש עם תכנית עבודה ברורה למקרי חירום".

"זקנים וילדים קפאו" (חדשות 2)

שפירא התייחס גם לביקורת שנמתחה עליו, על כך שבחר לבקר את התנהלות הרשויות עוד במהלך ימי הסופה. "אחרי פרוץ הסערה ערכנו התייעצויות רבות ושאלנו האם על מבקר המדינה לומר את דברו בזמן הסערה או לאחריה - בסופו של יום הגענו למסקנה שיש לומר זאת בצורה ברורה ופרטנו את הגופים שבכוונתנו לבדוק. אני סבור, במלוא הצניעות, שההודעה שהעבנו כבר ביום שישי בבוקר עשתה את שלה ובזמן האמת גרמה לרשויות השונות להתאחד", הדגיש המבקר.