בעקבות נופש המהנדסים בזמן הסערה: ראשי הוועד בשימוע לפני פיטורים

שני ראשי ועד המנהנדסים של חברת החשמל זומנו לשימוע בפני פיטורים, לאחר שהוציאו כ-200 מעובדי החברה לחופשת השתלמות באילת - בזמן הסערה בניגוד להוראות. יו"ר חברת החשמל יו"ר חברת חשמל: "מקומם לא בחברה"

שני ראשי הוועד יפוטרו. ארכיון (חדשות 2)

יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל התייחס היום (ג') במהלך דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת לחופשת ההשתלמות באילת, שאליה יצאו כ-200 ממהנדסי החברה במהלך הסערה בניגוד להוראת המנכ"ל, ואמר כי החברה תודיע לשני ראשי הוועדים על הכוונה לזמנם לשימוע לפני פיטורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנהלת החברה הודיעה לשני ראשי ועד המהנדסים על כוונה לפטר אותם", אמר רון טל בדיון. "מקומם לא בחברה". גם יו"ר ועד העובדים בחברה, מיקו צרפתי, הצטרף לדברים ואמר: "ההתנהגות של אותם גורמים כלפי 12,900 עובדי החברה, שכבר כמה ימים לא ישנים ונמצאים במלחמה על החשמל - היא רעה. אין לי ספק שצריך טיפול משמעתי של ההנהלה וזה יטופל במלוא החומרה".

במהלך סוף השבוע הוציאה הנהלת החברה חוזר מנכ"ל שבו נכתב: "בהמשך להנחיית המנכ"ל, מבוטלות כל ההשתלמויות בחברה לשבוע הקרוב, כולל ההשתלמויות המקצועיות".

המנכ"ל אלי גליקמן כתב עוד לעובדים: "אבקש להעביר את המידע לכל העובדים. נאחל ונייחל לשבוע טוב ושבכוחות מאוחדים תצליח החברה לעמוד בכל אתגרי מזג האוויר ולספק חשמל לכל".

למרות זאת, 200 מהנדסים בחרו לצאת לנופש השתלמות של חמישה ימים באילת . יו"ר ועד המהנדסים בחברת החשמל, יעקב חי, התייחס לביקורת ואמר כי "אם מנכ"ל חברת החשמל רוצה לבטל את ההשתלמות אין בעיה, רק שישלם את דמי הביטוח של המהנדסים". 

"שיקום הרשת יימשך חודשים"

בדיון בוועדת הפנים היום התנצל רון טל, בין היתר, גם בפני לקוחות חברת החשמל שנותקו במהלך הסערה מרשת החשמל, ואמר כי החברה פועלת להחזיר את החשמל לכולם. "בשיא הסערה היו מנותקים כ-60 אלף משפחות, ועכשיו למעט מספר מאות משפחות שלא מחוברות לחשמל חיברנו חשמל לכל היישובים".

"שיקום הרשת ייארך עוד מספר חודשים", הוסיף יו"ר חברת החשמל. "כרגע חלק גדול מהרשתות הן אלתור, למשל יש עכשיו 50 גנרטורים, יש כ-60 קילומטר של כבלים שנקרעו. מבחינת האזרח היום כולם צריכים לקבל חשמל".

רון טל הדגיש כי מצב החירום בחברה נמשך. "צוותי החיבור מסתובבים בירושלים ובכל היישובים, עוברים מבית לבית ומוודאים איפה יש בעיות חשמל", ציין.

"עד היום פינינו 6,000 עצים שנפלו על עמודי חשמל", ציין רון טל. "אני רוצה להודות לעובדי החברה וההנהלה".