כלב שרד יממה בבור בלב הסערה. צפו בחילוץ

כלב מסוג סמוייד נפל בלב הסערה לבור ניקוז בבת שלמה שבהר הכרמל. אישה שעברה במקום שמעה יללות, ולאחר יממה הוא חולץ על ידי אנשי אגודת צער בעלי חיים וכיבוי אש. הוא נשאר בחיים בשל הפרווה העבה שלו – והוחזר לבעליו. כך זה נראה

בתום מבצע חילוץ מורכב אתמול (א') שארך כמה שעות ובו לקחו חלק מספר גורמים, חולץ בשלום כלב סמוייד צעיר שנפל לבור ניקוז עמוק ביישוב בת שלמה שבהר הכרמל ושהה בו יותר מיממה - באחד הימים הקרים ביותר בשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיפור החל בשעות הצהריים, אז התקשרה למוקד צער בעלי חיים בישראל תושבת בת שלמה שדיווחה על יללות של כלב שנפל לבור ניקוז בסמוך לביתה. שני מחלצים מטעם האגודה יצאו מיד לבת שלמה וביקשו מהווטרינר הרשותי להגיע למקום. בהגיעם גילו המחלצים כי מדובר בבור בעומק של כחמישה מטרים, שבתחתיתו חלל גדול מלא במים.

לבקשתם הגיע למקום גם קצין של מכבי האש, ובאמצעות מצלמה ופנס המחוברים לחבל הצליחו הנוכחים לראות את הכלב המפוחד עומד בפינה יבשה של החלל הגדול.

הפרווה סייעה לו לשרוד (צער בעלי חיים)

הפרווה חיממה אותו בקור העז

במקביל לפעולות שנקטו מחלצי האגודה הוזעק למקום על ידי תושבים נוספים המחלץ אבי קוזי, אשר הגיע עם ציוד חילוץ מתאים. בעזרתם של הנוכחים השתחל קוזי לבור והכלב מסוג סמוייד חולץ. הכלב בן השנה וחצי, שהיה רטוב עד לשד עצמותיו, ניצל ונשאר בחיים למרות הקור העז, בשל הפרווה העבה שלו והודות לעובדה כי בבור העמוק היה משטח יבש קטן עליו היה יכול לעמוד.

למרבה המזל הכלב לא נפגע, ואת רעבונו השביע המזון שהביאו מחלצי האגודה. על גופו של הכלב לא נמצא שבב, אך שכנים הצליחו לזהות את הכלב האובד ולמסור את פרטי בעליו. בהמשך מסר הווטרינר הרשותי את הכלב לבעליו, שטענו כי הכלב אבד לפני יומיים, תוך הבטחה כי כבר למחרת היום יסדירו את עניין השבב וחיסון הכלבת כפי שנדרש על פי החוק.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv