אבי החייל: "איך נתנו לו לנסוע לבד בלי ליווי"?

יוסי כהן, שבנו שלומי נהרג אמש מירי חייל לבנוני סמוך לגבול, דורש הסברים מצה"ל ואומר: "שום גורם צבאי לא פנה אלינו להסביר מה קרה, אני מצפה שהאירוע ייחקר". על בנו סיפר: "ילד מלאך שעזר לכולם"

שלומי כהן ורעייתו (פייסבוק)

אל בית משפחתו של רס"ר שלומי כהן, החייל שנהרג אמש מירי בגבול לבנון, ממשיכים לזרום חברים, בני משפחה ומכרים שמבקשים להשתתף בצער המשפחה ולנחם. בשיחה עם חדשות 2 דרש אביו, יוסי כהן, לקבל הסברים מהצבא על נסיבות מותו של בנו. "אני מצפה שהאירוע ייחקר, אני לא מבין למה הבן שלי נסע לבד בשעה מאוחרת בכלי רכב לא ממוגן", תהה האב הכואב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריו, אף גורם צבאי לא פנה למשפחה על מנת להסביר את הנסיבות שגרמו למותו של בנו. "התגובות לאירוע מאכזבות", אמר כהן. "למי ששלח אותו בלי ליווי ובלי הגנה יש בעיה רצינית". 

כהן סיפר על הדפיקה בדלת ששינתה את חייו, ועל הבן שאהב את השירות בצה"ל וראה בצבא את עתידו. "ב-01:00 בלילה הגיע קצין העיר לבשר לנו על האסון המר, אנחנו עדיין לא מעכלים את מה שקרה", אמר האב. "שלומי התגייס לצבא ונכנס לקבע, הוא אהב מאוד את השירות וראה את עצמו ממשיך בצבא".

בית משפחת כהן, היום (חדשות 2)

"תחגוג יום הולדת ראשון בלי אביה"

כהן ניסה לשרטט קווים לדמותו של בנו, בחור צעיר וביישן, שהפך לאב לפני חודשים ספורים. "הוא היה ילד מלאך, הנסיך שלנו. אני לא חושב שחלילה יש מישהו שהיה לו משהו נגדו, כולם אהבו אותו", סיפר.

בחודש הבא היה אמור לחגוג שלומי את יום הולדתו ה-32, הוא התרגש במיוחד גם לקראת חגיגות יום הולדת הראשון של בתו, שלא תזכה להכיר את אביה. "היא תחגוג את יום ההולדת בלי אביה. ננסה להיות חזקים בשבילה ובשביל אמא שלה", סיפר אחיו של האב. "כל התכניות השתבשו".

מתיחות בגבול הצפון, ארכיון (AP)

קציני צה"ל, צבא לבנון ויוניפי"ל צפויים להיפגש

בעקבות התקרית, צפויה להתקיים היום פגישה בין קציני הקישור של צה"ל, צבא לבנון וגורמי יוניפי"ל על מנת לברר את נסיבות האירוע, ולהעביר מסר ישראלי תקיף לצד הלבנוני. "מדובר בתקרית חמורה", אמר הבוקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, "נדרוש הסברים מצבא לבנון".

גורמים בצבא לבנון צוטטו בכלי התקשורת המקומיים כאומרים שהחייל הלבנוני שהיה מעורב בתקרית הירי שב הבוקר לבסיסו. זאת, אחרי שבמשך מספר שעות אבד עמו הקשר. על פי הדיווחים, הוא התחבא בחורשה שממנה נפתחה האש סמוך לגבול, מחשש לתגובה ישראלית.

שר הביטחון יעלון ביקש להביע תנחומים בפני משפחתו של החייל, והבהיר כי ישראל רואה בממשלת לבנון וצבא לבנון כאחראים למקרה. "אנחנו נדרוש מצבא לבנון קודם כל הסבר על מה בדיוק קרה ואם באמת מדובר בחייל סורר, מה עשו איתו ומה הצבא הלבנוני מתכוון לעשות כדי למנוע אירועים מהסוג הזה", הדגיש יעלון. "לא נסבול הפרת ריבונות שלנו לאורך שום גבול, ודאי לא גבול לבנון".

במקביל, מדווחת התקשורת הלבנונית כי החל משעות הבוקר נרשמת פעילות מוגברת של ישראל, כשמספר גיחות של מטוסי חיל האוויר מתבצעות במרחב שבין נבטיה במזרח לצידון במערב דרום לבנון. בנוסף מדווח כי לאורך הגבול, מראש הנקרה ועד להר דב ישנה תנועה ערה של כוחות ישראלים, כולל טנקים, המבצעים סיורים באזור. גם כוחות יוניפי"ל של האו"ם מבצעים סיורים במקום, במטרה למנוע התלקחות נוספת בגבול המתוח.